Galaretka z czerwonych porzeczek
- Porzeczki czerwone (700 g)
- Cukier - 1,5 szklanki (300 g)
- Żelatyna (40 g)
Przepis na galaretka z czerwonych porzeczek krok po kroku
Porzeczki oczyść z szypułek i umyj.
Następnie owoce umieść w garnku, wlej 500 ml wody i zagotuj. Gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut.
Owoce zdejmij z gazu i dodaj żelatynę w proszku, wymieszaj bardzo dokładnie.
Gorący płyn przelej do pucharków deserowych i schłodź w lodówce przez 3-4 godziny.
Po tym czasie podawaj z ubitą na sztywno śmietaną kremówką.
Więcej informacji na temat galaretki z czerwonych porzeczek
Galaretka z czerwonych porzeczek to świetny pomysł na deser. Galaretkę możesz podać podczas spotkań z rodziną i znajomymi. Przepis na galaretkę z czerwonych porzeczek jest bardzo łatwy, nie musisz mieć więc dużego doświadczenia kulinarnego aby ją zrobić. Do wykonania domowej galaretki potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: czerwone porzeczki, cukier, woda, żelatyna, śmietana kremowa 30%.
Jak zrobić galaretkę z czerwonych porzeczek? Porzeczki umyj i umieść w garnku, wlej wodę i zagotuj, gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut. Zdejmij z gazu i dodaj żelatynę w proszku, wymieszaj bardzo dokładnie. Gorący płyn przelej do pucharków deserowych i schłodź w lodówce przez 3-4 godziny. Po tym czasie podawaj z ubitą na sztywno śmietaną kremówką.
Porzeczki to owoce pochodzące z tej samej rodziny co agrest. Istnieje wiele różnych odmian tego krzewu, niektóre gatunki są krzewami ozdobnymi. Porzeczki czerwone bardzo dobrze nadają się do przygotowania soków i dżemów. Owoce zawierają pokaźną ilość błonnika oraz witamin z grupy B czy witaminy C. Są także źródłem rzadko występujących składników mineralnych takich jak jod czy miedź. Czerwone porzeczki są doskonałym źródlem naturalnych przeciwutleniaczy, mają właściwości wspomagające odporność, działają przeciwzapalnie a także wspomagają trawienie. Galaretkę możesz także przygotować z dodatkiem agaru zamiast żelatyny. Jeśli chcesz ograniczyć ilość spożytego cukru, połowę cukru zamień na ksylitol. Żelatyna jest produktem pochodzenia zwierzęcego, powstaje ze skór wołowych i wieprzowych. Żelatyna jest bardzo dobry źródłem kolagenu - kolagen jest białkiem budującym naszą skórę oraz chrząstki.
Podsumowując prosty przepis na galaretkę z porzeczek sprawdzi się jako dietetyczny deser. Domowa prosta galaretka jest nie tylko pyszna ale i zdrowa. Galaretkę podaj dzieciom podczas kinder party zamiast gotowych słodyczy ze sklepu. Galaretka z czerwonych porzeczek to doskonałe źródło wielu cennych dla naszego organizmu składników mineralnych i witamin, dlatego warto włączyć ją do swojej diety jako przekąskę.
Alergeny w galaretce z czerwonych porzeczek
Lista alergenów dla galaretki z czerwonych porzeczek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na galaretka z czerwonych porzeczek
Wartości odżywcze galaretki z czerwonych porzeczek
Galaretka z czerwonych porzeczek jest dobrym źródłem błonnika. Porzeczki zawierają bardzo dużo witaminy C. Domowa galaretka zawiera także dużo mniej cukru niż sklepowe wyroby.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.