Galaretka z czerwonej porzeczki
- Porzeczki czerwone (1000 g)
- Cukier (750 g)
Przepis na galaretkę z czerwonej porzeczki krok po kroku
Owoce wykładamy na sitko i płuczemy pod bieżącą wodą, po czym obieramy z zielonych gałązek.
Umyte, obrane porzeczki wykładamy na patelnię i zasypujemy połową ilości cukru. Podgrzewamy, aż owoce puszczą sok.
Następnie przecieramy przez sitko, ponownie wykładamy na patelnię, dodajemy resztę cukru, sok z cytryny i znów podgrzewamy.
Przekładamy do słoików, szczelnie zakręcamy i pasteryzujemy ok. 10 minut.
-
Porzeczkowiec
-
Zefiry
-
Nalewka z czarnej porzeczki
-
Dżem z czarnej porzeczki
-
Nalewka z czerwonej porzeczki
-
Ciasto z porzeczkami
-
Dżem z czerwonej porzeczki
-
Dżem z czerwonych porzeczek
-
Sok z czerwonej porzeczki
-
Wino z czarnej porzeczki
-
Ciasto z dżemem porzeczkowym
-
Konfitura z czarnej porzeczki
-
Ciasto z czarną porzeczką
-
Galaretka z czerwonych porzeczek
-
Ciasto z czerwoną porzeczką
-
Dżem porzeczkowy
-
Wino z czerwonej porzeczki
-
Konfitura z czerwonej porzeczki
-
Przepisy z porzeczek
Więcej informacji na temat galaretki z czerwonej porzeczki
Galaretka z czerwonej porzeczki to świetny, szybki i bardzo prosty domowy sposób na przetwory, które pozwolą przedłużyć sezon na te przepyszne i niezwykle zdrowe owoce w Twoim domu. Czerwona porzeczka to bez wątpienia jeden z najzdrowszych owoców. Jest prawdziwym bogactwem witaminy C oraz wielu substancji o prozdrowotnym działaniu na organizm. Ma też silne działanie przeciwzapalne i co raz częściej mówi się o jej wykorzystaniu w leczeniu wielu chorób, nie tylko sezonowych przeziębień, tak jak jest już wykorzystywana od dawna. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić galaretkę z czerwonej porzeczki na zimę jesteś w odpowiednim miejscu - nasz przepis jest bardzo prosty, szybki i niewymagający, będzie dla Ciebie świetną wskazówką i inspiracja. Galaretkę z czerwonej porzeczki najlepiej przygotować w okresie letnim, kiedy sezon na te owoce trwa w pełni. Jeśli jednak nie uda Ci się jej przygotować podczas sezonu możesz wykorzystać owoce mrożone lub przygotować galaretkę z soku - naturalnego, kupionego w sklepie lub z sokownika, samodzielnie przygotowanego w warunkach domowych. Do przygotowania galaretki potrzebujesz jedynie dwóch składników - oczywiście czerwonej porzeczki oraz cukru. Ze względu na stosunkowo duży dodatek cukru warto pamiętać, że galaretka będzie dość kaloryczna, będzie też miała wysoki indeks glikemiczny. Dlatego warto - chociaż częściowo - zastąpić cukier ksyliotolem. Smak będzie równie pyszny, a walory zdrowotne zdecydowanie lepsze. Samo przygotowanie galaretki jest banalnie proste, choć bez gotowania się nie obędzie nie powinno Ci zająć to wiecej niż 30-40 minut. Wystarczy, że będziesz podgrzewać owoce na patelni lub w garnku z dodatkiem cukru, aż zmiękną, rozpadną się i puszczą soki. Po przetarciu przez sitko masę wystarczy zamknąć w słoikach i pasteryzować. Tak przygotowaną galaretkę możesz przechowywać w kuchni lub spiżarni i wykorzystywać kiedy tylko najdzie Cię ochota na słodkie dania zarówno na ciepło, jak i na zimno.
Alergeny w galaretce z czerwonej porzeczki
Lista alergenów dla galaretki z czerwonej porzeczki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na galaretkę z czerwonej porzeczki
Wartości odżywcze galaretki z czerwonej porzeczki
CUkier można całkowicie lub częściowo zastąpić ksylitolem, aby zmniejszyć wartość kaloryczną i indeks glikemiczny.
Energia i białka
(0g)
Węglowodany
(0g)
Tłuszcze
(0g)
Witaminy
(0g)
Składniki mineralne
(0g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.