Galaretka z czarnej porzeczki
- Czarna porzeczka (1000 g)
- Cukier (450 g)
Przepis na galaretkę z czarnej porzeczki krok po kroku
Porzeczki dokładnie oczyść i umyj.
Do garnka wlej 250 ml wody i wsyp owoce. Gotuj około 30 minut na wolnym ogniu, mieszając od czasu do czasu.
Powstałą masę przetrzyj przez sitko do innego garnka.
Dodaj cukier i zagotuj.
Galaretkę przełóż do słoiczków i odwróć je do góry dnem.
Pozostaw do ostygnięcia.
Więcej informacji na temat galaretki z czarnej porzeczki
Galaretka z czarnej porzeczki to prosty sposób na smaczny deser, ale również wykorzystanie sezonowych owoców. Jest prosta w przygotowaniu i kusi słodko-kwaśnym smakiem. Całość zrobisz w godzinę i nie potrzebujesz do tego dużego doświadczenia kulinarnego. Jest to więc opcja również dla początkujących kucharzy. Ten deser będzie świetnym wyborem latem, gdyż bardzo orzeźwia.
Przepis na galaretkę z czarnej porzeczki to doskonała opcja dla wszystkich miłośników lekkich, owocowych deserów. Ten zdecydowanie do nich należy. Możesz wykorzystać do tego przepisu świeże porzeczki lub domowej roboty sok z nich. Zwłaszcza jeśli już takim dysponujesz. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z soku, musisz dodać mniej cukru, inaczej całość będzie zbyt słodka. Jeśli chcesz, zamiast dodawać cukier, możesz też postawić na słodzik. To dobra opcja, jeśli jesteś na diecie redukcyjnej lub jeśli chorujesz na cukrzycę. Możesz też skorzystać z owoców mrożonych. To opcja, która sprawdzi się zwłaszcza zimą, gdy świeże owoce nie są dostępne.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić galaretkę z czarnej porzeczki, by była prosta, smaczna i domowa, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. To najlepsza opcja na deser dla dzieci. Porzeczki to niezwykle zdrowe owoce. Jednak często dzieci nie chcą po nie sięgać. To dlatego, że są bardzo kwaśne. To dobry sposób na to by jednak włączyć je do diety.
Dlatego warto sięgać po porzeczki? Są cennym źródłem witaminy PP, witamin z grupy B, wapnia i żelaza. Witamina PP zawarta w porzeczkach pomaga regulować poziom cholesterolu we krwi. Zawiera duże ilości witaminy C, potasu i magnezu, które są niezbędne do utrzymania zdrowych poziomów ciśnienia krwi. Porzeczki są polecane osobom zmagającym się z dolegliwościami żołądkowymi, chorobami układu krążenia i reumatyzmem. Garbniki, które w nich występują, działają ściągająco na błonę śluzową żołądka i jelit oraz hamują rozwój drobnoustrojów przewodu pokarmowego. Jeśli do tej pory brakowało Ci pomysłów na przygotowanie posiłku na ich bazie, może skorzystasz z tego przepisu?
Alergeny w galaretce z czarnej porzeczki
Lista alergenów dla galaretki z czarnej porzeczki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na galaretkę z czarnej porzeczki
Wartości odżywcze galaretki z czarnej porzeczki
To opcja na smaczny deser. Jeśli chcesz zmniejszyć jej indeks glikemiczny, wystarczy, zamiast cukru użyć słodzika.
Energia i białka
(725g)
Węglowodany
(725g)
Tłuszcze
(725g)
Witaminy
(725g)
Składniki mineralne
(725g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.