Galaretka bez cukru
- Żelatyna (16 g)
- Sok z granatu 100% (80 ml)
- Erytrytol (20 g)
Przepis na galaretkę bez cukru krok po kroku
Zagotuj w czajniku 1 szklankę wody. Wodę przelej do miseczki.
Wodę zmieszaj z żelatyną, by całkowicie się rozpuściła.
Do żelatyny dodaj sok i słodzik, dokładnie wymieszaj.
Wlej do galaretki 2 szklanki zimnej wody i wymieszaj.
Galaretkę rozlej do osobnych miseczek i wstaw do lodówki na 2 godziny.
-
Sernik złota rosa
-
Smoothie
-
Chlebek bananowy fit
-
Legumina
-
Nutella ze śliwek
-
Ciastka czekoladowe
-
Pieczone jabłka
-
Deser z galaretki
-
Lody bananowe
-
Słodycze bez cukru
-
Sernik z brzoskwiniami z wiaderka
-
Ciasto bananowe fit
-
Affogato
-
Ciastka z kleiku ryżowego
-
Fit tiramisu
-
Brownie z buraka
-
Trufle czekoladowe
-
Fit sernik na zimno
-
Dietetyczne desery
Więcej informacji na temat galaretki bez cukru
Galaretka bez cukru to jeden z tych deserów, który sprawdza się na każdą okazję. Jest łatwy w przygotowaniu i naprawdę zdrowy. To dobry wybór nawet dla dzieci. Jest smaczna, a przy okazji pięknie się prezentuje. Może stanowić deser sam w sobie lub być tylko dodatkiem do innych słodkości.
Przepis na galaretkę bez cukru jest niezwykle prosty, dlatego nie będzie stanowił żadnej trudności nawet dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. By go przygotować wystarczy tylko kilka chwil. Całość jest prosta, a do jej stworzenia niepotrzebna jest nawet kuchenka. Wystarczy zwykły czajnik elektryczny i odrobina cierpliwości, gdyż co prawda samo zrobienie galaretki nie zajmie więcej niż 5 minut, za to oczekiwanie na stężenie zabiera naprawdę dość dużo czasu. Galaretka musi się chłodzić co najmniej 2 godziny, jeśli ma mieć odpowiednią konsystencję i nadawać się do krojenia.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić galaretkę bez cukru, która będzie nie tylko smaczna, ale również naprawdę zdrowa, to ten przepis przypadanie ci do gustu. Całość jest smaczna i robi się ją z kilku składników. Choć bez problemu można dostać w sklepie galaretki, to jednak mają one dość spory dodatek cukru. I gdy używa się ich, raz na jakiś czas nie stanowi to dużego problemu, jednak nie należy zapominać, że jego dodatek jest obecny w większości składników, które pojawiają się w codziennym menu. Ma to szczególne znacznie zwłaszcza w diecie dzieci. Maluchy nie powinny spożywać jego zbyt dużych ilości ze względu na duże prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy, a także zwiększone ryzyko otyłości. Dlatego warto zadbać o słodkości, które nie dostarczają zbyt dużej ilości tego składnika. Najlepiej zrobić to przygotowując je samodzielnie w domu. Ta galaretka to świetny pomysł na taki właśnie zdrowy deser dla dzieci. Zamiast cukru zawiera dodatek erytrytolu, który nie posiada kalorii i ma zerowy indeks glikemiczny, dlatego będzie dobrym wyborem nawet dla osób z cukrzycą. Jest to zdrowa, bezcukrowa opcja również dla wszystkich, którzy na co dzień są fit. Ta domowa owocowa galaretka jest nie tylko bezpieczna dla zdrowia, ale również smaczna.
Alergeny w galaretce bez cukru
Lista alergenów dla galaretki bez cukru przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na galaretkę bez cukru
Wartości odżywcze galaretki bez cukru
To deser, który ma niski indeks glikemiczny i mało kalorii, dlatego może gościć w diecie.
Energia i białka
(144g)
Węglowodany
(144g)
Tłuszcze
(144g)
Składniki mineralne
(144g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.