Galareta z rosołu
- Mięso drobiowe z rosołu (500 g)
- Bulion drobiowy - 8 szklanek (2000 g)
- Kukurydza konserwowa (200 g)
- Groszek konserwowy (200 g)
- Żelatyna (40 g)
- Ocet spirytusowy - 4 łyżki stołowe (40 ml)
- Natka pietruszki - 1 pęczek (20 g)
- Marchewka - z rosołu (150 g)
- Seler korzeniowy - z rosołu (150 g)
Przepis na galareta z rosołu krok po kroku
Mięso i warzywa odcedź od rosołu.
Posiekaj mięso i warzywa w kostkę.
Rosół podgrzej i dodaj do niego żelatynę, czosnek, sól, pieprz oraz ocet spirytusowy.
Posiekaj natkę pietruszki.
Mięso i warzywa umieść w misce i zalej wystudzonym bulionem.
Schłodź w lodówce przez kilka godzin.
Podawaj z dodatkiem świeżego pieczywa z masłem i chrzanem.
- Karp w galarecie
- Galareta wieprzowa
- Galareta z kurczaka
- Galaretka wieprzowa
- Galareta drobiowa
- Ryba w galarecie
- Zimne nóżki w galarecie
- Ryba faszerowana
- Schab w galarecie
- Szynka w galarecie
- Łosoś w galarecie
- Galaretki z golonki
- Galareta z golonki
- Pstrąg w galarecie
- Galat
- Galareta z nóżek
- Ozorki w galarecie
- Dorsz w galarecie
- Galart
Więcej informacji na temat galarety z rosołu
Galareta z rosołu to bardzo dobry pomysł na wykorzystanie ugotowanego bulionu warzywnego lub mięsnego. Domowa galareta będzie idealnym dodatkiem do pieczywa lub gotowanych ziemniaków. Żelatyna połączona z bulionem pozwoli przygotować bardzo szybko pyszną potrawę. Przepis na galaretę z rosołu jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: bulion drobiowy, mięso drobiowe z rosołu, marchew, seler, kukurydza konserwowa, groszek konserwowy, żelatyna, ocet spirytusowy, czosnek, natka pietruszki, sól, pieprz.
Jak zrobić galaretę z rosołu? Mięso i warzywa odcedź od rosołu. Posiekaj mięso i warzywa w kostkę. Rosół podgrzej i dodaj do niego żelatynę, czosnek, sól, pieprz oraz ocet spirytusowy. Posiekaj natkę pietruszki. Mięso i warzywa umieść w misce i zalej wystudzonym bulionem. Schłodź w lodówce przez kilka godzin. Podawaj z dodatkiem świeżego pieczywa z masłem i chrzanem.
Groszek zielony jest rośliną strączkową zawierającą dużą ilość błonnika pokarmowego. Błonnik pokarmowy wspomaga pracę jelit i zapobiega zaparciom. Błonnik pomaga regulować poziom glukozy we krwi oraz wspomaga usuwanie nadmiaru cholesterolu z naszej krwi. Groszek zielony jest bardzo dobrym źródłem żelaza, wapnia, cynku i potasu. Żelazo zawarte w roślinach nie wchłania się w tak dużym stopniu, jak żelazo zawarte w produktach pochodzenia zwierzęcego. Kukurydza konserwowa jest źródłem witaminy A, B oraz E. Kukurydza jest przede wszystkim źródłem węglowodanów. Witamina A jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznych, chroni przed promieniowaniem UV. Witamina A jest niezbędna w procesie prawidłowego widzenia. Witamina A jest rozpuszczalna w tłuszczach, dlatego najlepiej wchłania się z jego dodatkiem.
Podsumowując szybka, bardzo smaczna domowa galareta sprawdzi się idealnie jako łatwa przekąska dla całej rodziny. Jeśli posiadasz jedynie bulion warzywny, wystarczy ugotować w nim udka z kurczaka i posiekać w kostkę. Galareta jest idealnym pomysłem na wykorzystanie mięsa gotowanego z rosołu. Galareta jest dobra do spożycia po schłodzeniu. Można ją przechowywać w lodówce przez kilka dni.
Alergeny w galarecie z rosołu
Lista alergenów dla galarety z rosołu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze galarety z rosołu
Galareta z rosołu to bardzo dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Galareta jest nisko kaloryczna i sprawdzi się w diecie redukcyjnej. Galareta zawiera dużą ilość kolagenu, który wspomaga działanie naszych stawów.
Energia i białka
(330g)
Węglowodany
(330g)
Tłuszcze
(330g)
Witaminy
(330g)
Składniki mineralne
(330g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.