Galareta z kurczaka
- Piersi kurczaka bez skóry (1000 g)
- Marchewka - 2 duże sztuka (300 g)
- Pietruszka (150 g)
- Kukurydza konserwowa (150 g)
- Groszek zielony konserwowy (150 g)
- Jajko - ugotowane na twardo i obrane (2 szt.)
- Bulion drobiowy - 6 szklanek (1500 g)
- Żelatyna (30 g)
Przepis na galaretę z kurczaka krok po kroku
Marchew i pietruszkę obierz, umyj i pokrój na kawałki o długości 5 cm.
Mięso z piersi kurczaka umyj, włóż do garnka i zalej bulionem.
Następnie do garnka dodaj pokrojone warzywa i gotuj na średnim ogniu, aż będą miękkie.
Ugotowane warzyw i mięso z kurczaka wyjmij z wywaru i pokrój w drobną kostkę.
Bulion przecedź do drugiego garnka przez sitko z drobnymi oczkami.
Do ciepłego bulionu dodaj żelatynę i dokładnie wymieszaj. Bulion dopraw do smaku solą oraz pieprzem wedle uznania.
Ugotowane jajka pokrój w plasterki.
Do małych miseczek włóż po kilka plasterków jajek, dodaj pokrojone w kostkę warzywa oraz mięso z piersi kurczaka.
Kukurydzę oraz groszek przecedź z zalewy.
Do miseczek dodaj po łyżce kukurydzy oraz groszku.
Zawartość miseczek zalej bulionem z żelatyną i pozostaw do ostudzenia.
Ostudzone miseczki wstaw na noc do lodówki, aby galareta stężała.
Gotową galaretę z kurczaka podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Karp w galarecie
-
Galareta wieprzowa
-
Galaretka wieprzowa
-
Galareta drobiowa
-
Ryba w galarecie
-
Zimne nóżki w galarecie
-
Ryba faszerowana
-
Schab w galarecie
-
Szynka w galarecie
-
Łosoś w galarecie
-
Galaretki z golonki
-
Galareta z golonki
-
Pstrąg w galarecie
-
Galat
-
Galareta z nóżek
-
Ozorki w galarecie
-
Dorsz w galarecie
-
Roladki z szynki w galarecie
-
Galart
Więcej informacji na temat galarety z kurczaka
Galareta z kurczaka to dobry pomysł na pyszną przekąskę. Smaczna galareta z kurczaka jest doskonała na kolację lub przekąskę podczas spotkania ze znajomymi. Sprawdzony przepis na galaretę z kurczaka jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania galarety potrzebne będą następujące produkty spożywcze: mięso z piersi kurczaka, marchewka, pietruszka, kukurydza konserwowa, groszek konserwowy, jajka, bulion drobiowy, żelatyna, sól oraz pieprz.
Jak zrobić galaretę z kurczaka? Marchew i pietruszkę obierz, umyj i pokrój na kawałki o długości 5 cm. Mięso z piersi kurczaka umyj, włóż do garnka i zalej bulionem. Następnie do garnka dodaj pokrojone warzywa i gotuj na średnim ogniu, aż będą miękkie. Ugotowane warzyw i mięso z kurczaka wyjmij z wywaru i pokrój w drobną kostkę. Bulion przecedź do drugiego garnka przez sitko z drobnymi oczkami. Do ciepłego bulionu dodaj żelatynę i dokładnie wymieszaj. Bulion dopraw do smaku solą oraz pieprzem wedle uznania. Ugotowane jajka pokrój w plasterki. Do małych miseczek włóż po kilka plasterków jajek, dodaj pokrojone w kostkę warzywa oraz mięso z piersi kurczaka. Kukurydzę oraz groszek przecedź z zalewy. Do miseczek dodaj po łyżce kukurydzy oraz groszku. Zawartość miseczek zalej bulionem z żelatyną i pozostaw do ostudzenia. Ostudzone miseczki wstaw na noc do lodówki, aby galareta stężała. Gotową galaretę z kurczaka podawaj z ulubionymi dodatkami.
Pierś z kurczaka jest mięsem prawie całkowicie pozbawionym tłuszczu. Zawiera jednak bardzo dużo łatwo przyswajalnego białka, które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy. Mięso z piersi kurczaka zawiera fosfor i potas oraz witaminy A, C i E. Fosfor jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowej mineralizacji kości. Odpowiada także za pracę układu nerwowego, a jego brak powoduje złe samopoczucie i bóle głowy.
Podsumowując pyszna galareta mięsna sprawdzi się idealnie jako przekąska. Pyszne galarety podać można na śniadanie i kolację dla całej rodziny. Smaczne mięso z kurczaka jest bardzo delikatne i zawiera niedużą ilość kalorii. Najlepsze galarety to te przygotowane na świeżo i podane na zimno. Galareta drobiowa jest dobra do spożycia dopiero po schłodzeniu w lodówce. Weź to pod uwagę, przygotowując je na imprezę ze znajomymi.
Alergeny w galarecie z kurczaka
Lista alergenów dla galarety z kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
Wartości odżywcze galarety z kurczaka
Galareta z kurczaka to doskonała propozycja na smaczne śniadanie lub kolację. Wykorzystanie mięsa drobiowego sprawia, że galareta jest mniej kaloryczna niż to z wołowiny lub wieprzowiny.
Energia i białka
(500g)
Węglowodany
(500g)
Tłuszcze
(500g)
Witaminy
(500g)
Składniki mineralne
(500g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.