Frytki z selera
- Seler korzeniowy - 1 mniejszy korzeń (300 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na frytki z selera krok po kroku
Seler obierz i pokrój w plastry. Plastry pokrój na mniejsze paseczki.
Do dużej miski wlej oliwę i dodaj przyprawy. Wszystko razem wymieszaj. Do miski włóż seler i dokładnie zmieszaj z oliwą.
Blachę piekarnika wyłóż papierem do pieczenia i równomiernie rozłóż na niej frytki.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 30 minut.
-
Ziemniaczki z piekarnika
-
Frytki z batatów
-
Frytki z piekarnika
-
Frytki belgijskie
-
Frytki
-
Bataty z piekarnika
-
Frytki z marchewki
-
Poutine
-
Frytki z cukinii
-
Frytki z dyni
-
Frytki stekowe
-
Domowe frytki z piekarnika
-
Frytki w piekarniku
-
Zakręcone frytki
-
Frytki z serem
-
Sos do frytek
-
Frytki z buraków
-
Ziemniaki z piekarnika
-
Frytki domowe
Więcej informacji na temat frytek z selera
Frytki z selera to przepis idealny dla wszystkich miłośników fast foodów, którzy chcą sięgnąć po coś pysznego i bardzo smacznego. W tej wersji frytki są zdrowsze, mają mniejszy indeks glikemiczny i naprawdę mało kalorii. To świetny wybó dla wszystkich osób z cukrzycą. Świetnie smakują podawane z sosem czosnkowym i ketchupem, ale równie dobrze można je podawać bez dodatków, gdyż mają pyszny smak.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić frytki z selera, które będą smakowały naprawdę dobrze, a przy tym ich wykonanie zajmie niewiele czasu, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Wychodzą z niego frytki idealnie chrupiące i miękkie w środku, o dobrym lekko słodkawym smaku z nutką ostrej papryczki. To świetny wybór dla wszystkich osób lubiących nieoczywiste połączenia w kuchni. W wersji na ostro frytki robią niesamowite wrażanie na wszystkich, którzy zechcą ich spróbować.
Te zdrowe frytki z selera to idealna opcja dla osób na diecie, zwłaszcza na redukcyjnej czy z niskim indeksem glikemicznym. Są świetnym źródłem witaminy K, a także witamin z grupy B. To naprawdę zdrowe warzywo, które powinno jak najczęściej gościć w codziennej diecie. Ma również mało kalorii, co zadowoli wszystkie osoby odchudzające się. Dla wszystkich, którzy chcą odchudzić je jeszcze bardziej, można je też przygotować w wersji bez tłuszczu. W takim wypadku wystarczy pominąć dodatek oliwy, a pokrojone i ułożone na blaszce warzywa posypać obficie przyprawami.
Przepis na frytki z selera jest niezwykle łatwy i na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom warzywnych dań. Seler w takim wydaniu smakuje tak dobrze, że na pewno przekona do siebie wszystkich niejadków.
Najlepsze przyprawy, które podkreślają smak tego warzywa to ostra papryka, zioła i czosnek. To one w połączeniu z selerem tworzą naprawdę pyszną całość. Frytki najlepiej przygotować w piekarniku, to szybki i najprostszy sposób.
Z tego przepisu dowiesz się ile piec frytki, by były niesamowicie chrupiące i pyszne. Ten fit pomysł na przekąskę będzie idealny również dla dzieci. Wychodzą z niego pyszne, choć dietetyczne frytki, obok których ciężko przejść obojętnie.
Alergeny w frytkach z selera
Lista alergenów dla frytek z selera przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze frytek z selera
To świetny pomysł na włączenie do swojej diety selera, który jest dobrym źródłem witaminy K, a także wielu cennych składników mineralnych.
Energia i białka
(173g)
Węglowodany
(173g)
Tłuszcze
(173g)
Witaminy
(173g)
Składniki mineralne
(173g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.