Przepis na frytki z mikrofali krok po kroku

Składniki dla 1 porcji
  • Frytki mrożone 200 g
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
kuchenka mikrofalowa

Na talerzu ułóż zamrożone frytki tak, by na siebie nie zachodziły i miały odrobinę luzu pomiędzy sobą.

Wstaw je do mikrofalówki i piecz przez 3 minuty.

Po tym czasie przekręć je na drugą stronę i piecz kolejne 2 minuty.

Jak frytki będą chrupiące, to oznacza, że są gotowe. Jeżeli nie - piec dłużej (uprzednio mieszając ponownie).

Gotowe frytki dopraw wg uznania.

Frytki z mikrofali
Frytki z mikrofali
Koszt przygotowania dania
0.00 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
brak danych
Liczba alergenów w daniu
brak danych
85

Frytki z mikrofali - cechy przepisu

  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o frytkach z mikrofali

Mrożone frytki w mikrofalówce też da się zrobić. Są szybkie i bardzo proste. Dobre, gdy nie masz dużo czasu, albo po prostu chcesz zjeść pyszne, chrupiące frytki. Przepis na frytki z mikrofali jest bardzo banalny i ekspresowy. Pasuje do obiadu albo jako szybka przekąska. Można jeść je same lub z ulubionymi dodatkami. To super pomysł na posiłek dla dzieci, które ciężko zadowolić pod względem jedzenia. Frytki w końcu smakują wszystkim. Zobacz, jak zrobić frytki z mikrofali, by były chrupiące i dobre.

Frytki to danie z ziemniaków. Są to pieczone/smażone słupki z ziemniaka. Tradycyjnie smaży się je głębokim oleju. Ten pomysł na mrożone frytki w mikrofalówce nieco obniża wartość kaloryczną potrawy. Przepis na frytki z mikrofali jest dobry, gdy nie masz dużej ilości czasu i potrzebujesz czegoś na szybko. To pyszny dodatek do wielu propozycji potraw.

Jeśli chodzi o przygotowywanie potraw w mikrofalówce, nadal krąży wiele mitów na ten temat. Obróbka termiczna w mikrofalówce, wbrew powszechnej opinii nie jest zła. Śmiało, można z niej korzystać, bez obaw o zdrowie. Zrobienie przepisu na frytki z mikrofali nie zaszkodzi nikomu. Czasami takim pomysłem na obróbkę termiczną zyskujesz dużo czasu. Przy tym wcale nie traci się dużej ilości składników mineralnych oraz witamin. Można ponadto uniknąć używania zbyt dużej ilości tłuszczu, co jest ważnym aspektem, zwłaszcza dla osób ograniczających wartość kaloryczną swojej diety.

Jak zrobić frytki z mikrofali? Zrobienie mrożonych frytek w mikrofalówce to prosty przepis. Użyj do niego gotowych, mrożonych frytek, ale dobre będzie też wykorzystanie ziemniaka. Frytki wyłóż na talerz (zachowaj odstępy i nie nakładaj frytek na siebie). Jeżeli nie będzie odstępów lub frytki będą przykryte, nie będą dobre i chrupiące. Frytki należy piec w mikrofali, aż będą odpowiednio chrupkie dla Ciebie. Zaleca się piec łącznie około 5 minut. Po 3 minutach trzeba je obrócić. Jeśli po 5 minutach pieczenia będą jeszcze nie takie, jak chcesz, piecz je dłużej (przy tym od czasu do czasu je przekręć.

*Frytki z mikrofali zrobione z ziemniaków surowych będą bardziej czasochłonne, ale jeśli nie masz mrożonych frytek, także się sprawdzą. W tym celu obierz ziemniaka, umyj, pokrój na frytki, umieść w lodowatej wodzie na 5 minut, ususz i piecz do chrupkości.

Jak zrobisz frytki z mikrofali, pyszne będą jako dodatek do obiadu. Szybkie frytki z mikrofali pasują do kotleta lub grillowanego/pieczonego mięsa. Dobre są też do ryby. Frytki z mikrofali to smaczna przekąska podana z ketchupem, sosem czosnkowym czy nawet majonezem.

Wartości odżywcze frytków z mikrofali

na 100g gotowej potrawy

Węglowodany w frytkach z mikrofali

Na 100g
Na porcję
(200g)
Węglowodany przyswajalne
0.00 g
0.00 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(200g)
Tłuszcze nasycone
0.00 g
0.00 g
Tłuszcze nienasycone
0.00 g
0.00 g
Szacunkowy indeks glikemiczny frytków z mikrofali 85
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w frytkach z mikrofali

Lista alergenów dla frytków z mikrofali przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

W przepisie na frytki z mikrofali nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:

  • frytki mrożone
Dane na temat potencjalnych alergenów w tych składnikach musisz wyszukać samodzielnie.

Cena przygotowania frytków z mikrofali

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Frytki mrożone
200 g
Jak oceniasz przepis na frytki z mikrofali
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 0.0% osób