Frytki z cukinii
- Cukinia - pół szt (150 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na frytki z cukinii krok po kroku
Cukinię obierz i pokrój w słupki.
W miseczce zmieszaj oliwę, sól, pieprz, papryki i zioła.
Mieszanką polej warzywa i dokładnie wymieszaj.
Blachę piekarnika wyłóż papierem do pieczenia i wyłóż na nią frytki.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 20 minut.
-
Ziemniaczki z piekarnika
-
Frytki z batatów
-
Frytki z piekarnika
-
Frytki belgijskie
-
Frytki
-
Bataty z piekarnika
-
Frytki z marchewki
-
Poutine
-
Frytki z dyni
-
Frytki stekowe
-
Domowe frytki z piekarnika
-
Frytki w piekarniku
-
Zakręcone frytki
-
Frytki z serem
-
Frytki z selera
-
Sos do frytek
-
Frytki z buraków
-
Ziemniaki z piekarnika
-
Frytki domowe
Więcej informacji na temat frytek z cukinii
Frytki z cukinii to wspaniała alternatywa dla klasycznej wersji z ziemniaka. Mają mniej kalorii i niższy indeks glikemiczny, co na pewno przypadnie do gustu osobom cierpiącym z powodu cukrzycy czy insulinooporności. W dodatku smakują zupełnie inaczej, co jest niewątpliwie ich atutem, gdyż tradycyjna opcja ziemniaczana zdążyła się już znudzić wielu osobom. W tej wersji będą naprawdę świetnym wyborem do obiadu, czy kolacji.
Przepis na frytki z cukinii jest niezwykle prosty, a przy okazji pozwala przygotować naprawdę smaczne i ciekawe danie. Warzywa wciąż goszczą zbyt rzadko w typowej polskiej diecie, dlatego warto zadbać o to, by włączyć ich jak największą ilość do codziennego menu. Dodawanie ich w formie surówek może być niezwykle trudne, gdyż niewiele osób przepada za ich smakiem. Dlatego dobrze jest znaleźć ciekawe i smaczne sposoby na ich użycie. Jednym z nich są właśnie frytki. Te z cukinii są niezwykle lekkie i mają mało kalorii, dlatego świetnie sprawdzą się nawet na diecie redukcyjnej. Idealnie komponują się z sosem na bazie jogurtu. Cukinia nie ma mocnego smaku, dlatego jeśli chce się, by całość smakowała naprawdę wybornie, warto doprawić je dużą ilością ciekawych ziół i przypraw. Z cukinią świetnie komponują się zioła prowansalskie, a także bazylia czy oregano, dlatego dobrze jest na nich bazować. Należy jednak pamiętać, by nie przesadzić z ilością soli, która w nadmiarze działa negatywnie na układ krwionośny i zwiększa ryzyko jego chorób. Alternatywą dla soli są właśnie zioła, które wspaniale budują ciekawy smak, a nie wpływają negatywnie na zdrowie, wręcz przeciwnie większość z nich ma niezwykle pozytywny wpływ. Dzięki takiemu zabiegowi domowe frytki są dużo zdrowszą opcją, niż te z restauracji lub sklepu. To również lepszy pomysł na przekąskę dla dzieci.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić frytki z cukinii z piekarnika, w naprawdę łatwy i pyszny sposób, to ta receptura na pewno przypadnie ci do gustu. Można je również zrobić na patelni lub na oleju, jednak smażone nie będą już tak zdrową opcją. Te z piekarnika są nie tylko pyszne, ale również dużo lepsze dla całego organizmu. To dobre wyjście nawet dla osób na diecie.
Alergeny w frytkach z cukinii
Lista alergenów dla frytek z cukinii przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na frytki z cukinii
Wartości odżywcze frytek z cukinii
To bardzo zdrowa opcja, która dostarcza mało kalorii, a sporo witamin.
Energia i białka
(180g)
Węglowodany
(180g)
Tłuszcze
(180g)
Witaminy
(180g)
Składniki mineralne
(180g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.