Frytki z buraków
- Buraki gotowane (280 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na frytki z buraków krok po kroku
Buraki pokrój w paski, obtocz w oliwie i przyprawach.
Piecz w 220 stopniach ok. 25 minut.
-
Ziemniaczki z piekarnika
-
Frytki z batatów
-
Frytki z piekarnika
-
Frytki belgijskie
-
Frytki
-
Bataty z piekarnika
-
Frytki z marchewki
-
Poutine
-
Frytki z dyni
-
Frytki z cukinii
-
Frytki stekowe
-
Domowe frytki z piekarnika
-
Frytki w piekarniku
-
Zakręcone frytki
-
Frytki z serem
-
Frytki z selera
-
Sos do frytek
-
Ziemniaki z piekarnika
-
Frytki domowe
Więcej informacji na temat frytek z buraków
Frytki z buraków to idealny przepis dla wszystkich miłośników pieczonych warzyw. Pyszne, chrupiące i przede wszystkich zdrowe - to tylko jedne z niewielu ich zalet. To wspaniała alternatywa dla tradycyjnych frytek ziemniaczanych. Buraki są bogatsze w witaminy, składniki mineralne oraz związki o szerokim działaniu przeciwzapalnym i ogólnym korzystnym wpływie na zdrowie. Zdrowe frytki z buraków to świetna przekąska na imprezę, dodatek do dań obiadowych, czy lekka kolacja. Ich przygotowanie zajmie Ci nie więcej niż kilka minut - reszta to czas pieczenia, który różni się w zależności od tego jakie ziemniaki wykorzystasz. Jeśli wybierzesz te surowe, świeże, czas który muszą spędzić w piekarniku, aż będą miękkie i chrupiące będzie dłuższy - nawet do godziny. Jeśli bardzo Ci się śpieszy najlepiej wykorzystać gotowe, obrane, już ugotowane buraki, pakowane próżniowo, obecne już w większości sklepów. Będą idealnie upieczone znacznie wcześniej, więc to dobry sposób na zaoszczędzenie czasu. Przepis na frytki z buraków jest niezwykle prosty, szybki i z pewnością każdy sobie z nim poradzi. Trudno uwierzyć, że tak pyszny posiłek można przygotować tak prosto i łatwo. Jak zrobić frytki z buraków wystarczy, że buraki pokroisz w paski, skropisz oliwą i odpowiednio doprawisz… i to wszystko! Fit frytki z buraka świetnie smakują z łagodnymi przyprawami takimi jak rozmaryn, majeranek, tymianek, czy zioła prowansalskie. Jeśli preferujesz pikantniejsze, bardziej ostre smaki możesz dodać czosnek lub odrobinę papryczki chilli lub mielonej ostrej papryki. Pamiętaj, aby przed pieczeniem skropić buraki dobrej jakości oliwą z oliwek extra virgin, dzięki temu nie spieką się za bardzo zbyt szybko. Frytki z buraków to pomysł na posiłek dla całej rodziny. Posmakuje również dzieciom - możesz podawać je nawet tym najmłodszym podczas rozszerzania diety, ponieważ są miękkie i dziecko z łatwością utrzyma je w rączce. Koniecznie wypróbuj przepis na frytki z buraka, napewno się nie zawiedziesz.
Alergeny w frytkach z buraków
Lista alergenów dla frytek z buraków przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na frytki z buraków
Wartości odżywcze frytek z buraków
Buraki są ciekawym urozmaiceniem dla ziemniaków, ze względu na zawartość wielu substancji o działaniu antyoksydacyjnym.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.