Frytki z batatów
- Bataty - 2 szt (460 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na frytki z batatów krok po kroku
Bataty obierz i pokrój w paski o kształcie frytek.
Słodkie ziemniaki wrzuć do miski, polej oliwą i dodaj wszystkie przyprawy.
Wymieszaj całość dokładnie, najlepiej ręką.
Blachę piekarnika wyłóż papierem do pieczenia i wysyp na nią frytki.
Piecz w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 25 minut.
-
Ziemniaczki z piekarnika
-
Frytki z piekarnika
-
Frytki belgijskie
-
Frytki
-
Bataty z piekarnika
-
Frytki z marchewki
-
Poutine
-
Frytki z cukinii
-
Frytki z dyni
-
Frytki stekowe
-
Domowe frytki z piekarnika
-
Frytki w piekarniku
-
Zakręcone frytki
-
Frytki z serem
-
Frytki z selera
-
Sos do frytek
-
Frytki z buraków
-
Ziemniaki z piekarnika
-
Frytki domowe
Więcej informacji na temat frytek z batatów
Frytki z batatów to świetna i zdrowa propozycja na smaczną przekąskę czy dodatek do dania głównego. Choć niezwykle prosta, skradnie serca wszystkich miłośników frytek czy fast foodów w odchudzonej wersji. Ta fit opcja wcale nie jest mniej smaczna, przeciwnie smakuje wybornie i do tego pięknie się prezentuje. Frytki z batatów są niezwykle chrupiące, a przy tym miękkie w środku. Mają przepiękny kolor i świetnie pasują do warzywnych burgerów czy dań z rybą w roli głównej.
Przepis na frytki z batatów jest niezwykle szybki i łatwy. Można go przygotować w kilka chwil, a efekt końcowy zaskakuje wszystkich pysznym smakiem i idealną fakturą. Poradzą sobie z nim nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem, a także osoby które nigdy wcześniej nie przygotowywały batatów. Ten przepis zawsze się udaje, dlatego warto z niego skorzystać nawet w kryzysowej sytuacji.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić frytki z batatów, które będą niezwykle smaczne i chrupiące, a do tego nieskomplikowane, to ten przepis będzie idealną inspiracją. Powstają z niego przepyszne, długie i dobrze upieczone frytki, o wspaniałym smaku. To danie, które nigdy się nie nudzi i można je przygotowywać prawie codziennie. To wszystka zasługa odpowiedniej obróbki, a także idealnie dobranych świeżych ziół, które świetnie komponują się z batatami. Te frytki najlepiej wychodzą z piekarnika. Wtedy są idealnie chrupiące, a przy tym nie za twarde i o wspaniałym smaku. Taka wersja jest również zdrowsza niż smażenie frytek na głębokim tłuszczu, gdyż w tym wypadku została dodana tylko niewielka jego ilość, co sprawia że są lżejsze i mniej kaloryczne.
Ten przepis pokaże ci również czym przyprawić frytki, by smakowały najlepiej. Choć bataty są lekko słodkawe, to nie znaczy, że nie nadają się do potraw wytrawnych. Grunt to odpowiednia mieszanka przypraw, która podkreśli ich charakterystyczny smak i sprawi, że będą smakować naprawdę wyjątkowo. Te pieczone frytki są tak dobre, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie. Ta receptura pozwoli ci dowiedzieć się ile piec i jak przygotować frytki z batatów, by smakowały naprawdę wyśmienicie.
Alergeny w frytkach z batatów
Lista alergenów dla frytek z batatów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na frytki z batatów
Wartości odżywcze frytek z batatów
To świetny pomysł na zdrowsze frytki z mniejszym indeksem glikemicznym.
Energia i białka
(245g)
Węglowodany
(245g)
Tłuszcze
(245g)
Witaminy
(245g)
Składniki mineralne
(245g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.