Frittata fit
- Pomidor - 1 duża sztuka (200 g)
- Papryka czerwona - 1 średnia sztuka (200 g)
- Jajko (3 szt.)
- Natka pietruszki - 1 pęczek (30 g)
- Olej rzepakowy (30 ml)
Przepis na frittatę fit krok po kroku
Pomidora umyj i pokrój w kostkę (opcjonalnie możesz zdjąć skórkę).
Paprykę umyj, usuń z niej gniazda nasienne i pokrój w kostkę.
Jajka wybij do miski, dodaj sól oraz pieprz do smaku i roztrzep.
Natkę pietruszki posiekaj.
Na patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim pomidory oraz paprykę.
Podsmażone warzywa zalej roztrzepanymi jajkami, przykryj patelnię pokrywką i smaż całość, aż jajka na wierzchu całkowicie się zetną.
Gotową frittatę przełóż na talerz i posyp posiekaną natką pietruszki.
Więcej informacji na temat frittaty fit
Frittata fit to doskonały pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Frittatę z warzywami możesz podać również jako smaczne śniadanie. Domowa, dietetyczna frittata to lżejsza wersja omletów. Przepis na fit frittatę jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania Frittaty niezbędne będą następujące produkty spożywcze: pomidor, papryka czerwona, jajka, natka pietruszki, olej rzepakowy, sól i pieprz. Produkty te dostępne są w większości sklepów spożywczych przystępnych cenach.
Jak zrobić fit frittatę? Pomidora umyj i pokrój w kostkę (opcjonalnie możesz zdjąć skórkę). Paprykę umyj, usuń z niej gniazda nasienne i pokrój w kostkę. Jajka wybij do miski, dodaj sól oraz pieprz do smaku i roztrzep. Natkę pietruszki posiekaj. Na patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim pomidory oraz paprykę. Podsmażone warzywa zalej roztrzepanymi jajkami, przykryj patelnię pokrywką i smaż całość, aż jajka na wierzchu całkowicie się zetną. Gotową frittatę przełóż na talerz i posyp posiekaną natką pietruszki.
Papryka zawiera składniki odżywcze, które spożywane w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Znajdziemy w niej spore ilości witaminy C, beta-karotenu, witaminy B1, B3, B6 oraz E. Zawiera także potas, wapń, żelazo, miedź i kobalt. Do właściwości zdrowotnych papryki zaliczymy pobudzanie wydzielania soku żołądkowego, poprawę apetytu, stymulacje krążenia krwi, poprawę funkcjonowania wątroby oraz układu trawiennego, pomoc w regulacji ciśnienia krwi. Papryka wpływa również na nasze samopoczucie oraz funkcjonowanie układu nerwowego.
Podsumowując najlepsza frittata stanowi doskonałą propozycję na smaczne danie, które możesz podać dla całej rodziny. Smaczna frittata z warzywami doskonale smakuje na ciepło, dlatego warto podać ją bezpośrednio po przygotowaniu. Składniki do wykonania frittaty dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach. Pyszna frittata jest bardzo prosta w przygotowaniu.
Alergeny w frittacie fit
Lista alergenów dla frittaty fit przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze frittaty fit
Frittata fit to doskonały pomysł na smaczne śniadanie. Frittata z warzywami stanowi doskonałe źródło składników odżywczych, które spożywane w odpowiedniej ilości pozytywnie wpływają na funkcje organizmu.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.