Flądra smażona
- Flądra filet (600 g)
- Mąka pszenna typ 500 (100 g)
- Olej rzepakowy (60 ml)
- Sok z cytryny (20 ml)
Przepis na flądrę smażoną krok po kroku
Rybę umyj i osusz. Skrop z obu stron sokiem z cytryny. Zostaw rybę na 10 minut, aby sok nieco wniknął do środka.
Następnie, dopraw solą i pieprzem i obtocz w mące.
Ryby należy smażyć na sporej ilości tłuszczu, który wcześniej rozgrzej.
Smaż po 2-3 minuty z każdej strony, do złotego koloru.
Podawaj z ulubionym dodatkiem skrobiowym.
-
Ryba smażona
-
Łosoś w sosie koperkowym
-
Ryba w sosie koperkowym
-
Pstrąg smażony
-
Makrela pieczona
-
Łosoś w sosie śmietanowym
-
Dorsz w cieście
-
Pstrąg łososiowy pieczony
-
Ryba zapiekana z warzywami
-
Zapiekanka rybna
-
Polędwiczki z dorsza pieczone
-
Mrożona ryba z piekarnika
-
Ryba zapiekana w piekarniku
-
Dorada z grilla
-
Halibut smażony
-
Zielony śledź
-
Zupa rybna na rosole
-
Solanka do wędzenia ryb
-
Ryba na obiad
Więcej informacji na temat flądry smażonej
Flądra smażona to sposób na pyszną rybę, która jest idealnie chrupiąca i zachwyca aromatem. Idealnie sprawdzi się do frytek z piekarnika, czy ziemniaczków.
Przepis na flądrę smażoną to pomysł na przyrządzenie tej ryby w sposób bardzo prosty. Wiele osób rezygnuje z zakupu tej ryby, gdyż jej przygotowanie wydaje się trudne. Jednak nie jest to prawda. Flądrę można przygotować szybko i prosto. Potrzebujesz do tego kilku przypraw i dobrej patelni. Smażenie flądry niczym nie różni się przygotowania innych rodzajów ryb.
Flądra to ryba dość charakterystyczna, ciężko przegapić ją w sklepie. Ma spłaszczony kształt ciała, dzięki czemu przypomina ogromny talerzyk. To również niezwykle zdrowa ryba. Flądra jest niskokaloryczną rybą, zawierającą jednocześnie dużo kwasów tłuszczowym omega-3, witaminy B12, witaminy D, a także selenu. Jest także dobrym źródłem fosforu, biorącego udział w mineralizacji i budowie kości oraz zębów. Flądra może zmniejszać ryzyko chorób serca. Mogą ją spożywać kobiety w ciąży, gdyż jest bezpieczna. Ryba jest też bardzo dobrym źródłem białka będącym podstawowym budulcem naszego ciała. Flądra często porównywana jest do ryby maślanej. Jej mięso ma niezwykle charakterystyczny, maślany smak i aksamitną konsystencję. Nie potrzebuje więc zbyt wielu przypraw, by smakować naprawdę dobrze. Wystarczy odrobina soku z cytryny, a także pieprzu i soli, by cieszyć się jej wyjątkowym smakiem.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić flądrę smażoną, by była smaczna i niezwykle chrupiąca, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Dowiesz się z niego nie tylko jak przygotować rybę przed obróbką, ale również jak usmażyć ją, by była chrupiąca i soczysta. Możesz flądrę usmażyć na patelni ze skórką. Tusza jest łatwo dostępna w sklepach. Ryba smażona na patelni jest bardzo chrupiąca i ma delikatną aksamitną konsystencję w środku. Ma bardzo dużo białka i niewiele kalorii. Świetnie współgra z kaszą, a także frytkami z marchewki lub selera. To danie pełne smaku i witamin. To danie można przygotować w niezwykle szybkim czasie, a do tego większość robi się zupełnie sama.
Alergeny w flądrze smażonej
Lista alergenów dla flądry smażonej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- flądra filet
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze flądry smażonej
Ta opcja zawiera sporo nasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(260g)
Węglowodany
(260g)
Tłuszcze
(260g)
Witaminy
(260g)
Składniki mineralne
(260g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.