Flaczki sojowe
- Kotlety sojowe (200 g)
- Bulion warzywny - 8 szklanek (2000 ml)
- Marchewka - 1 średnia sztuka (150 g)
- Seler korzeniowy (100 g)
- Czosnek - 4 ząbki (20 g)
- Papryka czerwona - 1 duża sztuka (250 g)
- Por (50 g)
- Koncentrat pomidorowy (40 g)
Przepis na flaczki sojowe krok po kroku
Bulion warzywny podgrzej i gotuj w nim kotlety sojowe przez około 5 minut.
Następnie kotlety wyciągnij z wywaru, pozostaw je do przestudzenia i pokrój w cienkie paski.
Marchew i seler obierz, pokrój w paski.
Por umyj, osusz i pokrój w plasterki.
Paprykę umyj, usuń z niej gniazda nasienne i pokrój w paski.
Czosnek obierz i pokrój w paski.
Do bulionu dodaj wszystkie warzywa, szczyptę soli i pierzu, 2 łyżki majeranku, 2 liście laurowe, 3 ziarenka ziela angielskiego, płaską łyżeczkę papryki ostrej oraz po pół łyżeczki gałki muszkatołowej, oraz imbiru mielonego.
Składniki dokładnie wymieszaj i gotuj przez około 20 minut (do miękkości warzyw).
Następnie do zupy dodaj pokrojone kotlety sojowe oraz przecier pomidorowy.
Składniki wymieszaj i zagotuj.
Gotową zupę podawaj na ciepło.
-
Fasola po bretońsku
-
Ratatuj
-
Pasztet wegetariański
-
Zupa czosnkowa
-
Flaczki z boczniaków
-
Kotlet z kaszy gryczanej
-
Fuczki
-
Placki z kabaczka
-
Małdrzyki
-
Spaghetti neapolitana
-
Cannoli ze szpinakiem
-
Tartaletki z warzywami
-
Risotto ze szparagami
-
Kotleciki z ziemniaków
-
Kotlety z brokułów
-
Makaron z tofu
-
Ryż z jajkiem
-
Cukinia z piekarnika
-
Szybki obiad wegański
Więcej informacji na temat flaczków sojowych
Flaczki sojowe to doskonała propozycja na wegańskie oraz wegetariańskie danie. Smaczne flaczki z kotletów sojowych to doskonała propozycja na obiad. Prosty przepis na flaczki sojowe nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania zupy potrzebne będą następujące produkty spożywcze: kotlety sojowe, bulion warzywny, marchew, seler korzeniowy, czosnek, papryka czerwona, por, koncentrat pomidorowy, sól, pieprz, majeranek, ziele angielskie, liść laurowy, imbir mielony, papryka ostra oraz gałka muszkatołowa.
A jak zrobić flaczki sojowe? Bulion warzywny podgrzej i gotuj w nim kotlety sojowe przez około 5 minut. Następnie kotlety wyciągnij z wywaru, pozostaw je do przestudzenia i pokrój w cienkie paseczki. Marchew i seler obierz, pokrój w paski. Por umyj, osusz i pokrój w plasterki. Paprykę umyj, usuń z niej gniazda nasienne i pokrój w paski. Czosnek obierz i pokrój w paski. Do bulionu dodaj wszystkie warzywa, szczyptę soli i pierzu, 2 łyżki majeranku, 2 liście laurowe, 3 ziarenka ziela angielskiego, płaską łyżeczkę papryki ostrej oraz po pół łyżeczki gałki muszkatołowej, oraz imbiru mielonego. Składniki dokładnie wymieszaj i gotuj przez około 20 minut (do miękkości warzyw). Następnie do zupy dodaj pokrojone kotlety sojowe oraz przecier pomidorowy. Składniki wymieszaj i zagotuj.
Papryka stanowi doskonałe źródło witaminy A, witaminy C oraz witaminy E. Znajdziemy w niej również kwas foliowy. Witaminy A, C oraz E zaliczane są do silnych przeciwutleniaczy, które zmniejszają produkcję wolnych rodników i przyczyniają się tym samym do zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób nowotworowych oraz spowolnienia procesów starzenia się skóry. Kwas foliowy natomiast niezbędny jest w diecie kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko rozwoju wad cewy nerwowej u płodu.
Podsumowując: wiesz już, jak ugotować wegetariańskie flaczki z kotletów sojowych. Najlepsze flaczki są dobre do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu i doskonale smakują na ciepło. Produkty niezbędne do ich wykonania dostępne są w większości sklepów spożywczych.
Alergeny w flaczkach sojowych
Lista alergenów dla flaczków sojowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kotlety sojowe
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kotlety sojowe
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze flaczków sojowych
Flaczki sojowe to doskonała propozycja na pyszne danie obiadowe. Flaczki z kotletów sojowych doskonale sprawdzą się na diecie wegetariańskiej.
Energia i białka
(560g)
Węglowodany
(560g)
Tłuszcze
(560g)
Witaminy
(560g)
Składniki mineralne
(560g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.