Flaczki po zamojsku
- Flaki (1000 g)
- Koncentrat pomidorowy (25 g)
- Marchewka (90 g)
- Cebula (100 g)
- Pietruszka (80 g)
- Seler korzeniowy (80 g)
Przepis na flaczki po zamojsku krok po kroku
Do dużego garnka włóż umyte, obrane i pokrojone na mniejsze kawałki marchewki, seler i pietruszkę. Dodaj obraną cebulę. Zalej 2 l wody. Całość gotuj przez 15 minut.
Do garnka włóż flaki, dodaj ziele i liść laurowy. Całość gotuj przez 50 minut, do zmięknięcia flaków.
Zupę dopraw solą, pieprzem i pozostałymi przyprawami.
Dodaj koncentrat pomidorowy i zagotuj.
-
Flaki
-
Flaki wołowe
-
Flaczki wołowe
-
Flaczki z boczniaków
-
Flaczki
-
Lampredotto
-
Flaki z boczniaków
-
Flaczki z kani
-
Flaczki drobiowe
-
Flaki po zamojsku
-
Flaki drobiowe
-
Flaczki z żołądków
-
Zasmażka do flaków
-
Flaki z żołądków drobiowych
-
Zasmażka do flaczków
-
Flaczki z żołądków drobiowych
-
Flaki wieprzowe
-
Flaki po warszawsku
-
Flaczki
Więcej informacji na temat flaczków po zamojsku
Flaczki po zamojsku to coś dla miłośników tradycji. Są niezwykle smaczne, a przy tym bardzo aromatyczne. Oprócz dużej ilości mięsa dodaje się do nich również pomidorów. To receptura, która pozwoli ci przygotować wspaniałą zupę, która nigdy się nie nudzi. Można ją robić w ekspresowym tempie, a wszystkie składniki bez problemu da się znaleźć w każdym sklepie.
Przepis na flaczki po zamojsku jest bardzo prosty, a przy okazji niezwykle ciekawy. Choć istnieje w kuchni polskiej już od bardzo dawna, to wciąż zaskakuje wspaniałym aromatem i ciekawym połączeniem smakowym. Ta zupa nie gości na talerzach zbyt często, to dlatego, że do jej przygotowania używa się podrobów. Podroby są jednak świetnym źródłem witaminy B12, a także witaminy A, żelaza i fosforu, dlatego dobrze je włączyć do swojego codziennego menu. W tej wersji smakują tak dobrze, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie. Flaki, które stanowią jej główny składnik, to nic innego jak pokrojone w paski części układu pokarmowego. Flaki można przygotować zarówno na bazie mięsa drobiowego, jak i wołowego. Jednak ta druga forma jest najbardziej popularna. Jedno jest pewne, w obu wersjach można stworzyć naprawdę wspaniałe i ciekawe danie na bazie tylko kilku składników.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić flaczki po zamojsku, które będą pyszne, a przy okazji nieskomplikowane, to ten sprawdzony przepis będzie idealnym rozwiązaniem. Dowiesz się z niego jak ugotować tradycyjne, domowe flaki wołowe z dodatkiem pomidorów. Najlepiej wybrać do tej zupy przecier pomidorowy bez soli, by nie przesadzić z jej ilością, gdyż jej nadmiar nie jest zdrowy dla układu krążenia. Domowe flaczki smakują najlepiej, jednak wiele osób powstrzymuje się przed ich przygotowaniem ze względu na mylne przekonanie, że całość jest zbyt skomplikowana. W rzeczywistości gotowanie tej zupy jest niezwykle łatwe. Najpierw należy przygotować bulion warzywny, a potem ugotować w nim flaki. To danie tak łatwe, że spokojnie poradzi sobie z nim nawet początkujący kucharz. Jeśli masz świeże, surowe flaki należy je przepłukać przynajmniej jeden raz oraz ugotować w wodzie przed przygotowaniem zupy. To zupa, którą można równie dobrze przygotować na rosole mięsnym, a także bulionie warzywnym.
Alergeny w flaczkach po zamojsku
Lista alergenów dla flaczków po zamojsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze flaczków po zamojsku
To danie ze względu na dużą zawartość czerwonego mięsa nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(344g)
Węglowodany
(344g)
Tłuszcze
(344g)
Witaminy
(344g)
Składniki mineralne
(344g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.