Filet z sandacza
- Sandacz filet (600 g)
- Cytryna - 1 szt (90 g)
- Natka pietruszki - 1 pęczek (45 g)
- Tymianek świeży - 1 mały pęczek (35 g)
- Masło - 2 łyżki (20 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
Przepis na filet z sandacza krok po kroku
Rybę opłucz i przypraw solą, pieprzem i skrop sokiem z cytryny.
Masło wymieszaj z przeciśniętym przez praskę czosnkiem i posiekaną połową natki pietruszki. Masłem natrzyj rybę i odstaw ją na 30 minut do lodówki.
Rybę ułóż w naczyniu żaroodpornym. Cytrynę pokrój na plasterki i ułóż ją na rybie. Tymianek i natkę pietruszki wyłóż na mięso ryby.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 30 minut.
Więcej informacji na temat fileta z sandacza
Filet z sandacza to świetny pomysł na danie pełne smaku i aromatu. Całość nie zabiera zbyt dużo czasu, a smakuje naprawdę wybornie. Sandacz świetnie komponuje się z frytkami i warzywami, a w wersji bardziej zdrowej z kaszą. To danie, które spodoba się naprawdę wszystkim miłośnikom rybnych potraw.
Przepis na filet z sandacza jest bardzo łatwy w przygotowaniu, dzięki czemu stanowi wspaniały pomysł na ekspresowy, ale zdrowy posiłek. Ryba jest tylko delikatnie przyprawiona, dzięki temu może być spokojnie spożywana przez dzieci i osoby na diecie lekkostrawnej. Całość ma naprawdę pyszny smak i nie obciąża żołądka.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić filet z sandacza, by był naprawdę smaczny, to ten przepis będzie idealnym wyborem. Pozwoli ci przygotować rybę w wersji bardzo szybkiej i mało pracochłonnej, ale również niezwykle delikatną i pełną smaku. Dzięki połączeniu mięsa ryby z masłem i ziołami całość jest bardzo delikatna i rozpływa się w ustach. Każdy doceni tak soczystego sandacza.
To wspaniały wybór na obiad, ze względu na dużą zawartość białka i zdrowych kwasów tłuszczowych. W połączeniu z kaszą lub ryżem i warzywami stworzy zbilansowany posiłek, dostarczający wielu witamin i składników odżywczych. Sandacz jest rybą mało popularną, a naprawdę zdrową. To ryba o niskiej kaloryczności, a przy tym małej zawartości tłuszczów. Dostarcza dość sporo białka. To również świetne źródło selenu, który ma dobroczynny wpływ na zdrowie całego organizmu, a zwłaszcza układu odpornościowego. Dostarcza również witaminy D i B12, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ze względu na lekkość i niską kaloryczność to także świetny pomysł na fit kolację.
Jeśli zastanawiasz się jak przyrządzić filet z sandacza, by naprawdę smakował wyśmienicie, to ten przepis przypadnie ci do gustu. Całość jest łatwa i niezbyt pracochłonna, pieczenie trwa krótko, a danie jest niezwykle sycące i dostarcza dużej ilości witamin i składników odżywczych. To przepis na dobrego sandacza, który podbije serca wszystkich, którzy tylko go spróbują. Mięso ryby tak przygotowane jest bardzo delikatne i rozpływa się w ustach. Z tej receptury dowiesz się jak przyprawić sandacza, by całość była smaczna, ale łagodna.
Alergeny w filecie z sandacza
Lista alergenów dla fileta z sandacza przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sandacz filet
- Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze fileta z sandacza
To bardzo zdrowa propozycja posiłku ze względu na udział zdrowych kwasów tłuszczowych i selenu.
Tłuszcze
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.