Filet z indyka z szynkowara
- Mięso z piersi indyka bez skóry (1000 g)
- Sól peklująca (20 g)
Przepis na filet z indyka z szynkowara krok po kroku
Mięso oczyść. Wymieszaj z solą peklującą i przyprawami. Wstaw na noc do lodówki.
Mięso włóż do szynkowara, dokładnie dociskając.
Szynkowar włóż do dużego garnka z ciepłą wodą.
Gotuj całość przez 2 godziny.
Po gotowaniu szynkę schłodź i przechowuj w lodówce.
- Szynka z szynkowara
- Wędlina z szynkowara
- Schab z szynkowara
- Mielonka z szynkowara
- Wędliny z szynkowara
- Karkówka z szynkowara
- Boczek z szynkowara
- Łopatka z szynkowara
- Golonka z szynkowara
- Kiełbasa z szynkowara
- Szynka z szynkowara z żelatyną
- Kurczak z szynkowara
- Pasztet z szynkowara
- Pierś z indyka z szynkowara
- Salceson z szynkowara
- Marynata do schabu z szynkowara
- Wołowina z szynkowara
- Dania z szynkowara
Więcej informacji na temat fileta z indyka z szynkowara
Filet z indyka z szynkowara to doskonała opcja dla wszystkich miłośników prostych dodatków do kanapek, które są również bardzo zdrowe. Całość jest aromatyczna. Indyk jest świetny wyborem w codziennej diecie. To mięso niezwykle chude, a przy tym dostarczające sporo pełnowartościowego białka. Indyk powinien gościć w menu zdecydowanie częściej, choć zwykle cieszy się mniejszą popularnością niż kurczak. Jednak warto, by znalazł miejsce w jadłospisie, a ten przepis jest świetnym na to sposobem.
Przepis na filet z indyka z szynkowara to doskonały pomysł na mięsny dodatek. Ta wędlina jest po prostu fantastyczna. Głównym składnikiem jest oczywiście mięso, w tym przypadku filet z indyka. To kawałek, który charakteryzuje się małą zawartością tłuszczu, przez co wspaniale sprawdza się nawet na diecie redukcyjnej. Mniejsza, w porównaniu z czerwonym mięsem, ilość nasyconych kwasów tłuszczowych sprawia, że jest to opcja, która dużo lepiej nadaje się na codzienne obiady, gdyż nie stanowi niebezpieczeństwa dla układu krążenia. Mięso z indyka zawiera dużo białka, dzięki czemu jest naprawdę sycące. Poza tym to wspaniałe źródło tryptofanu, który umożliwia lepszy sen, a także witamin z grupy B, które dbają o prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić filet z indyka z szynkowara, który świetnie sprawdzi się do chleba, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Pierś z indyka podana w taki sposób jest niezwykle miękka i delikatna. Jest smaczna, prosta i niezwykle ciekawa. Idealnie komponuje się z dodatkiem chleba i warzywami. Choć może wydawać się dość skomplikowana, wcale tak nie jest. Wystarczy tylko kilkanaście minut, by stworzyć danie dla całej rodziny. Do przygotowania potrzebne jest tylko mięso i sporo ziół, a także przyprawy. Przed przygotowaniem można mięso zamarynować, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej aromatyczne, a przy tym smaczniejsze, jednak nie jest to zabieg konieczny. W przypadku marynowania dobrze jest zacząć przyrządzanie 2 godziny wcześniej, by mięso mogło odpowiednią ilość czasu poleżakować w lodówce.
Alergeny w filecie z indyka z szynkowara
Lista alergenów dla fileta z indyka z szynkowara przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na filet z indyka z szynkowara
Wartości odżywcze fileta z indyka z szynkowara
To zdrowa opcja, która zawiera sporo białka i witamin.
Energia i białka
(170g)
Węglowodany
(170g)
Tłuszcze
(170g)
Witaminy
(170g)
Składniki mineralne
(170g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.