Filet z indyka w sosie własnym
- Mięso z piersi indyka bez skóry (600 g)
- Bulion warzywny - 1 szklanka (250 ml)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 łyżka (10 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na filet z indyka w sosie własnym krok po kroku
Mięso podziel na 4 filety, rozbij tłuczkiem i dopraw.
Na patelni rozgrzej oliwę, podsmaż filety z obu stron.
Zalej bulionem i gotuj pod przykryciem na średniej mocy palnika, aż mięso będzie ugotowane i miękkie.
W szklance rozmieszaj mąkę z niewielką ilością wody, zmniejsz ogień i dodaj do bulionu.
Wymieszaj, aż całość zgęstnieje.
Podawaj z ulubionymi dodatkami.
Więcej informacji na temat filetu z indyka w sosie własnym
Filet z indyka w sosie własnym to świetny to pomysł na pyszny posiłek dla całej rodziny, który będzie dobry na wiele okazji. Sprawdzi się jako szybki obiad w tygodniu lub w weekend, a także podczas większych, bardziej specjalnych uroczystości, dlatego możesz podawać go na obiad na co dzień, jak i od święta. Filety drobiowe w sosie własnym pasują do wielu dodatków. Możesz podawać z ziemniakami, makaronem, kaszą lub ryżem. W każdej z tych wersji będą dobrze smakować, wybierz więc to, co lubisz najbardziej. Nie zapomnij też o dodatku warzyw. Świetnie sprawdzą się surówki na przykład z marchewki lub buraczków, a także mizeria, kiszona kapusta, czy warzywa gotowane na parze. Tak skomponowane danie będzie nie tylko bardzo pyszne, ale również zdrowe, pełnowartościowe i dobrze zbilansowane. Świetnie sprawdzi się również dla dzieci. Filety z indyka w sosie własnym to pyszne, niskokaloryczne, lekkostrawne danie, które przygotujesz bez żadnego problemu, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia kulinarnego. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić filet z indyka w sosie własnym koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz prosty przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Do przygotowania tego posiłku potrzebne będą Ci wyłącznie filety z piersi z indyka, bulion warzywny lub drobiowy, odrobina mąki do zagęszczenia sosu, oliwy z oliwek do smażenia oraz przyprawy. Przepis na filet z indyka w sosie własnym jest bardzo prosty. Wystarczy, że przygotowane, doprawione filety mięsa podsmażysz na patelni, zalejesz bulionem i podgotujesz, aż będą miękkie, a na koniec zagęścisz sos zawiesiną z mąki i wody. To wszystko! Jeśli zechcesz, do sosu możesz dodać też na przykład tarte warzywa, drobno posiekany koperek lub pietruszkę. W zależności od tego, jakie smaki lubisz najbardziej, możesz dodać więcej lub mniej pieprzu, czy majeranku. Przepis na filety z indyka w sosie własnym to przepis, który zdecydowanie warto znać.
Alergeny w filecie z indyka w sosie własnym
Lista alergenów dla filetu z indyka w sosie własnym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze filetu z indyka w sosie własnym
Filety z piersi indyka w sosie własnym jest daniem niskokalorycznym i lekkostrawnym, a przy tym dostarcza wartościowego białka.
Energia i białka
(220g)
Węglowodany
(220g)
Tłuszcze
(220g)
Witaminy
(220g)
Składniki mineralne
(220g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.