Filet z indyka w sosie koperkowym
- Mięso z piersi indyka bez skóry (400 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
- Śmietanka kremowa 30% - pół szklanki (125 g)
- Jogurt grecki 0% tłuszczu - pół szklanki (125 ml)
- Koperek - 1 pęczek (45 g)
- Mąka ziemniaczana - 1 łyżka (20 g)
Przepis na filet z indyka w sosie koperkowym krok po kroku
W dużym garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej pokrojonego na mniejsze kawałki indyka.
Do miski dodaj śmietankę jogurt, posiekany drobno koperek i mąkę. Do całości dodaj 1/4 szklanki ciepłej wody i dokładnie zamieszaj. Gotowy sos wlej do indyka.
Całe danie duś 20 minut do miękkości mięsa. Dodaj sól, pieprz i mielony czosnek.
Więcej informacji na temat fileta z indyka w sosie koperkowym
Filet z indyka w sosie koperkowym jest jednym z tych przepisów, które kojarzą się z nudnym lekkostrawnym daniem. Ta receptura udowadnia, że może być zupełnie inaczej. Indyk duszony w delikatnym sosie został wzbogacony dodatkiem czosnku, który wspaniale podkreśla całe danie i sprawia, że nie można przestać o nim myśleć. Idealnie komponuje się z ziemniakami i kaszą, a także surówką z marchewki.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić filet z indyka w sosie koperkowym, by był smaczny, lekki, a przy tym niezbyt nudny, to ten przepis będzie strzałem w dziesiątkę. Całość powstaje w kilkanaście minut, dzięki czemu spokojnie sprawdzi się nawet na szybki obiad czy kolację.
Przepis na filet z indyka w sosie koperkowym jest niezwykle prosty, dlatego spokojnie poradzi sobie z nim nawet początkujący kucharz. Całość będzie dobrą opcją na zdrowy i zbilansowany posiłek dla całej rodziny. Ze względu na jego delikatny smak sprawdzi się również w diecie najmłodszych domowników.
Sos koperkowy do indyka jest bardzo łatwy w przygotowaniu. Całość składa się tylko z kilku produktów, dzięki czemu można go przygotować nawet w awaryjnych sytuacjach. To wspaniały sos nie tylko do indyka, ale także do innych mięs. Dobrze komponuje się również z mięsem z królika.
Indyk jest świetny wyborem w codziennej diecie. To mięso niezwykle chude, a przy tym dostarczające sporo pełnowartościowego białka. To świetne źródło witamin z grupy B, które wpływają pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu, a w szczególności układu nerwowego. Dodatkowo dostarcza również tryptofanu, który pomaga w lepszym zasypianiu.
To dobry wybór na pyszny i sycący obiad dla całej rodziny. Będzie świetnym wyborem zwłaszcza dla osób na diecie redukcyjnej czy lekkostrawnej. Całe danie jest bardzo delikatne i nie obciąża układu trawiennego. Dostarcza również niezbyt wiele kalorii, za to sporo białka. Indyk duszony w kremowym sosie jest pyszny, szczególnie po dodaniu sporej dawki koperku. To bardzo smaczny wybór na łatwy posiłek, który nie tylko pięknie się prezentuje, ale dostarcza mnóstwa zdrowych składników.
Alergeny w filecie z indyka w sosie koperkowym
Lista alergenów dla fileta z indyka w sosie koperkowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
- Jogurt grecki 0% tłuszczu
Wartości odżywcze fileta z indyka w sosie koperkowym
To niezwykle zdrowe danie pełne białka, dobrze jest połączyć z ziemniakami z wody lub kaszą i surówką, by stworzyć zbilansowane danie.
Energia i białka
(253g)
Węglowodany
(253g)
Tłuszcze
(253g)
Witaminy
(253g)
Składniki mineralne
(253g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.