Filet z indyka pieczony w rękawie
- Mięso z piersi indyka bez skóry (1000 g)
- Masło - 1 łyżka (10 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (40 ml)
Przepis na filet z indyka pieczony w rękawie krok po kroku
Wymieszaj oliwę z przyprawami i dokładnie zamarynuj nią mięso. Odstaw do lodówki na minimum 1 godzinę.
Mięso włóż do rękawa, dodaj masło i szczelnie zamknij rękaw. Zrób niewielkie nacięcia w kilku miejscach.
Piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopniu ok. 50 minut.
Więcej informacji na temat fileta z indyka pieczonego w rękawie
Soczysty filet z indyka pieczony w rękawie to, bardzo prosty, smaczny i zdrowy pomysł na szybki obiad dla całej rodziny. Można go podawać na wiele sposobów, na przykład w towarzystwie pieczonych warzyw, ziemniaków, makaronu lub kasz, surówki, czy wykorzystać na kanapki. W każdej z tych wersji sprawdzi się znakomicie. Dzięki pieczeniu w rękawie mięso jest niezwykle delikatne i soczyste. Koniecznie poznaj nasz przepis na filet z indyka pieczony w rękawie na obiad, który będzie pyszny i posmakuje całej rodzinie. Podstawowe składniki, niezbędne do tego jak upiec pierś z indyka w rękawie na obiad to oczywiście pierś z indyka, ulubione przyprawy, odrobina masła i oliwy. Najlepiej zacząć od doprawienia mięsa. W tym celu wystarczy, że w małej miseczce wymieszać oliwę z ulubionymi przyprawami. My polecamy w szczególności ziele angielskie, liście laurowe, świeży czosnek i cebulę, słodką paprykę, majeranek, cząber, jednak ilość i rodzaj przypraw możesz dowolnie modyfikować w zależności od swoich preferencji i tego jakie smaki preferujesz na co dzień. Umyte i osuszone mięso indyka wystarczy dokładnie obtoczyć w zalewie i odstawić do lodówki na co najmniej godzinę, aby dokładnie się zamarynowało i przeszło smakiem i zapachem wszystkich przypraw. Kolejnym etapem jest włożenie zamarynowanego mięsa do rękawa, dodanie odrobiny masła i szczelne zawiązanie. Tak przygotowane mięso jest gotowe do pieczenia w piekarniku. Pyszny obiad, dobry dla całej rodziny gwarantowany. Posmakuje również dzieciom. Indyk to chude mięso, bogate w białko, a dzięki pieczeniu w rękawie zamiast smażeniu, czy panierowaniu jest też dużo łatwiej strawne. Jego przygotowanie nie wymaga ani długiego czasu spędzonego w kuchni, ani zaawansowanych umiejętności kulinarnych. Koniecznie poznaj nasz przepis na najlepszego indyka pieczonego w rękawie, gwarantujemy że zagości w Twojej kuchni na stałe i stanie się jednym z ulubionych obiadów dla całej rodziny.
Alergeny w filecie z indyka pieczonym w rękawie
Lista alergenów dla fileta z indyka pieczonego w rękawie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze fileta z indyka pieczonego w rękawie
Indyk pieczony w rękawie jest mniej kaloryczny i lepiej stawny w porównaniu do mięsa panierowanego i smażonego, dlatego będzie zdrowszą alternatywą.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
-
indyk,
mięso,
masło,
oliwa z oliwek,
oliwki,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.