Filet z indyka
- Mięso z piersi indyka bez skóry - 1 filet (100 g)
- Marchewka - 1 sztuka (45 g)
- Papryka czerwona - 1/2 sztuki (120 g)
- Brokuły - 3 duże różyczki (150 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na filet z indyka krok po kroku
Filety indyka obtocz w oliwie i przyprawach.
Warzywa pokrój na mniejsze cząstki, skrop oliwą.
W naczyniu żaroopornym umieść mięso i warzywa.
Podlej odrobiną wody (3-4 łyżki), przykryj folią aluminiową i piecz ok. 40 min w 180 stopniach.
-
Pulpety w sosie koperkowym
-
Turbot
-
Falafel
-
Sałatka z kurczakiem
-
Makaron ze szpinakiem
-
Spaghetti
-
Pulpety w sosie pomidorowym
-
Makaron z cukinii
-
Schabowe w sosie
-
Kurczak curry
-
Pierś z kaczki
-
Pstrąg pieczony
-
Filet z kurczaka
-
Łosoś z piekarnika
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Pstrąg
-
Makaron z pesto
-
Kapusta wigilijna
-
Dietetyczny obiad
Więcej informacji na temat fileta z indyka
Filet z indyka to świetny, bardzo prosty pomysł na szybki obiad dla całej rodziny. Można go przygotować i wykorzystać na wiele różnych sposobów. Pierś z indyka można przygotować w formie smażonego, pieczonego, czy duszonego filetu, kotleta z panierką, pokroić w kostkę i dodać na przykład do sałatki, sosu do makaronu, zapiekanki warzywnej, tortilli czy leczo. Podstawowe składniki, niezbędne do tego, aby przygotować filet z indyka na obiad to oczywiście pierś z indyka, ulubione przyprawy, odrobina oleju lub dobrej jakości oliwy, a jeśli zależy nam na kotlecie w panierce - również mleko, jajka oraz bułka tarta. Przy czym warto pamiętać, że panierka, owszem, nadaje wyjątkowego smaku i wiele osób nie wyobraża sobie zjedzenia mięsa bez panierki, ale jednocześnie chłonie bardzo dużą ilość tłuszczu, który został wykorzystany do smażenia. Warto o tym pamiętać, aby nie przesadzić przypadkowo z jego ilością i filet z indyka, który jest chudym mięsem, nie stał się bombą kaloryczną. Jak zrobić filet z indyka na szybko? Pierś z indyka wystarczy rozbić tłuczkiem, obtoczyć w przyprawach i smażyć na patelni, najlepiej beztłuszczowej lub grillowej. W takiej formie może być składnikiem dania obiadowego z kaszą lub ziemniakami oraz surówką. A inny sposób na to jak przyrządzić filet z indyka? Przyprawione mięso można ułożyć w naczyniu żaroodpornym lub na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, dodać warzywa, na przykład ziemniaki, bataty, buraki, pomidory, paprykę czerwoną, buraki, czy kalafiora i piec razem z warzywami. Co prawda czas pieczenia jest dłuższy niż smażenia, ale mięso w takiej formie będzie znacznie łatwiej strawne, a pieczenie nie wymaga ciągłego stania w kuchni i kontrolowania zawartości piekarnika. Poznaj przepis na filet z indyka pieczony z warzywami. To świetny, zdrowy, pożywny i sycący obiad dla całej rodziny, który sprawdzi się również w wersji na wynos - wystarczy zapakować go do lunchboxa i zabrać do pracy, czy szkoły. To danie dla każdego i na każdą okazję.
Alergeny w filecie z indyka
Lista alergenów dla fileta z indyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do mięsa
Wartości odżywcze fileta z indyka
Posiłek ma niski indeks glikemiczny, wysoką wartość odżywczą oraz indeks sytości. Nadaje się dla każdego, również dla dzieci, osób odchudzających się, z cukrzycą, insulinoopornością, czy chorobami krążenia.
Energia i białka
(435g)
Węglowodany
(435g)
Tłuszcze
(435g)
Witaminy
(435g)
Składniki mineralne
(435g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.