Faszerowana kapusta po ormiańsku
- Kapusta biała (1500 g)
- Ryż biały (100 g)
- Mięso mielone wołowe (600 g)
- Cebula (100 g)
Przepis na faszerowaną kapustę po ormiańsku krok po kroku
Ryż ugotuj w małym garnku według instrukcji na opakowaniu.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej drobno posiekaną cebulę i mięso. Przypraw solą, pieprzem, mielonym czosnkiem. Całość smaż przez 20 minut.
Mięso wymieszaj z odcedzonym ugotowanym ryżem.
Kapustę umyj, usuń zewnętrzne liście i wytnij głąb.
W dużym garnku zagotuj wodę z solą. Włóż kapustę, wlej łyżkę oleju i gotuj około 10-15 minut. Wyjmij, ostudź i pojedynczo zdejmuj liście kapusty.
Dużą miskę wyłóż gazą i ułóż w niej zewnętrzne liście. Rozłóż na nie 2 łyżki farszu i rozsmaruj po liściach, następnie połóż kolejne liście i smaruj farszem. Tak postępuj z kolejnymi warstwami, aż skończą się liście i farsz.
Na koniec złóż wszystkie końce gazy do środka i mocno odciśnij wodę.
Kapustę ostrożnie wyjmij z gazy i zawiń w folię aluminiową "głąbem" do góry. Całość włóż do naczynia żaroodpornego i włóż do piekarnika.
Piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez 1 godzinę i 20 minut.
Więcej informacji na temat faszerowanej kapusty po ormiańsku
Faszerowana kapusta po ormiańsku to danie, które przypomina polskie gołąbki, jednak tylko teoretycznie. W praktyce wykonanie bardzo się różni, choć farsz mają ten sam.
Przepis na faszerowaną kapustę po ormiańsku to doskonała opcja dla wszystkich miłośników prostych dań. Całość jest smaczna, prosta, choć do jej przygotowania konieczna jest cierpliwość. To pomysł na niezwykle ciekawe danie. Wszystkie składniki są bardzo podstawowe i łatwo jest znaleźć je w sklepie. Dzięki temu ta potrawa świetnie sprawdzi się prawie dla każdego. W dodatku jest dość tania. Warto zadbać o dobrej jakości składniki, zwłaszcza mięso, które jest bazą farszu i decyduje o smaku całego dania.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić faszerowana kapustę po ormiańsku, by była pyszna, tradycyjna i dobra dla początkujących, to ten przepis stanowi doskonałe rozwiązanie. Powstaje z niego smaczna potrawa, która sprawdzi się doskonale na uroczyste obiady. Całość można przygotować z tradycyjnym farszem mięsno ryżowym lub jarskim np. kaszą gryczaną i pieczarkami. Jest tak pyszna, że nie potrzebuje żadnych dodatków. Można zajadać się nią na co dzień i od święta, bo pasuje do każdej okazji. Całość, choć wydaje się bardzo skomplikowana, wcale taka nie jest. Wystarczy wykonać wszystko krok po kroku z rozpiski i można cieszyć się wspaniałym smakiem tego cudownego dania. Jej wykonanie nie jest długie, dzięki czemu jest świetnym pomysłem na obiad dla całej rodziny. Sprawdzi się idealnie dla początkujących kucharzy, którzy szukają receptury łatwej i takiej, która zawsze się udaje. Ten przepis pokaże Ci jak zrobić idealny farsz do kapusty. Pyszny, dobrze połączony i świetnie doprawiony. Ten farsz idealnie komponuje się z kapustą. Dowiesz się z niego czym przyprawić farsz, tak, by nie zdominował całego dania, a dobrze się łączył z pozostałymi składnikami. Jest naprawdę sycąca i już jedna porcja wystarczy, by dobrze się najeść. To danie smakuje równie dobrze kolejnego dnia, podgrzane w piekarniku lub na patelni, gdy kapusta miło się przyrumieni.
Alergeny w faszerowanej kapuście po ormiańsku
Lista alergenów dla Faszerowanej kapusty po ormiańsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na faszerowaną kapustę po ormiańsku
Wartości odżywcze faszerowanej kapusty po ormiańsku
To opcja, która ze względu na duży udział czerwonego mięsa nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(575g)
Węglowodany
(575g)
Tłuszcze
(575g)
Witaminy
(575g)
Składniki mineralne
(575g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.