Fasolka po bretońsku wege
- Fasola konserwowa - biała (600 g)
- Cebula - 1 średnia sztuka (100 g)
- Olej rzepakowy (50 ml)
- Przecier pomidorowy bez soli (500 g)
Przepis na fasolkę po bretońsku wege krok po kroku
Cebulę obierz, pokrój w kostkę i podsmaż w garnku na rozgrzanym oleju. Następnie dodaj do cebuli ziele angielskie, liść laurowy i ziarenka pieprzu. Całość smaż do zarumienienia cebuli.
Następnie do garnka z cebulą dodaj pozostałe składniki (poza fasolką), całość dokładnie wymieszaj i gotuj około 10 minut.
Po tym czasie do garnka wrzuć odcedzoną fasolę i całość gotuj pod przykryciem na małym ogniu przez około 20 minut. Potrawę od czasu do czasu wymieszaj.
Danie podawaj na ciepło.
Fasolka najlepiej smakuje po odgrzaniu następnego dnia.
-
Fasola po bretońsku
-
Fasolka po bretońsku z puszki
-
Wegańska fasolka po bretońsku
-
Fasolka szparagowa po bretońsku
-
Fasolka po bretońsku z wolnowaru
-
Kiełbasa do fasolki po bretońsku
-
Fasolka po bretońsku z kiełbasą
-
Fasolka po bretońsku z szybkowara
-
Fasolka po bretońsku z fasoli z puszki
-
Wegetariańska fasolka po bretońsku
-
Fasolka po bretońsku przepis babci
-
Fasolka po bretońsku
Więcej informacji na temat fasolki po bretońsku wege
Dietetyczna fasolka po bretońsku wege to doskonała propozycja na smaczny obiad bez mięsa. Jest to modyfikacja tradycyjnej fasolki po bretońsku. Danie to świetnie sprawdzi się jako posiłek dla wegetarian oraz wegan. Dodatkowo będzie to doskonała propozycja na danie bezmleczne. Jest to również doskonały pomysł na włączenie do diety nasion roślin strączkowych, ponieważ warto nimi zastąpić częściowo mięso w naszej codziennej diecie. Przepis na fasolkę po bretońsku wege jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia w kuchni, aby go wykonać. Do przygotowania fit fasolki po bretońsku bez boczku potrzebne będą Tobie następujące produkty spożywcze: biała fasola z puszki, cebula, olej rzepakowy, przecier pomidorowy oraz przyprawy (sól, pieprz, majeranek, papryka słodka, natka pietruszki, chilli i papryka wędzona).
Fasola jest doskonałym źródłem białka pochodzenia roślinnego. Fasola jest produktem, które zawiera spore ilości błonnika, który wpływa na odczucie sytości oraz spożycie błonnika na odpowiednim poziomie zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory. Dodatkowo błonnik wpływa na zmniejszenie wchłaniania cholesterolu zmniejszając przy tym ryzyko rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego. Fasola jest również doskonałym źródłem żelaza, kwasu foliowego, selenu oraz cynku.
Podsumowując wegetariańska fasolka po bretońsku to doskonała propozycja na smaczne danie obiadowe dla całej rodziny. Świetnie sprawdzi się na diecie wegańskiej, wegetariańskiej oraz bezmlecznej. Ta jarska fasolka po bretońsku to doskonały pomysł na włączenie do diety nasion roślin strączkowych, które dostarczają sporych ilości składników mineralnych i witamin. Jest to również doskonała alternatywa dla tłustych dań wywodzących się z kuchni polskiej. Eliminacja dodatku boczku zmniejsza ilość nasyconych kwasów tłuszczowych w daniu i wpływa również na zmniejszenie kaloryczności całego posiłku. Fasolka po bretońsku w wersji bezmięsnej równie dobrze sprawdzi się w diecie osób odchudzających się, ponieważ jest niskokaloryczna i sycąca.
Alergeny w fasolce po bretońsku wege
Lista alergenów dla fasolki po bretońsku wege przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na fasolkę po bretońsku wege
Wartości odżywcze fasolki po bretońsku wege
Wegetariańska fasolka po bretońsku to doskonała propozycja na bezmięsny obiad dla całej rodziny. Jest to również doskonały pomysł na włączenie do diety nasion roślin strączkowych.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.