Farsz szpinakowy
- Szpinak (500 g)
- Czosnek (10 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
- Serek ricotta (350 g)
- Ser parmezan (100 g)
Przepis na farsz szpinakowy krok po kroku
Oliwę podgrzej na patelni i podsmaż na niej drobno posiekany czosnek.
Dodaj na patelnię posiekany szpinak. Smaż, aż zwiędnie.
Szpinak wymieszaj ze startym parmezanem i ricottą.
Dopraw solą, pieprzem i gałką muszkatołową.
-
Pielmieni
-
Pierogi z serem
-
Farsz na pierogi ruskie
-
Pierogi gruzińskie
-
Pierożki gruzińskie
-
Gruzińskie pierogi
-
Farsz na pierogi z kapustą i grzybami
-
Farsz do krokietów
-
Farsz na pierogi z mięsem
-
Pierogi z serem na słodko
-
Pierogi chinkali
-
Pierogi z ziemniakami
-
Farsz do pierogów z kapustą i grzybami
-
Kołduny litewskie
-
Farsz na uszka
-
Farsz na pierogi z mięsem mielonym
-
Farsz do pasztecików
-
Cappelletti
-
Farsz na pierogi
Więcej informacji na temat farszu szpinakowego
Farsz szpinakowy to niezwykle uniwersalny dodatek, który można używać do wielu różnych dań. Jest smaczny, szybki i niezwykle ciekawy. To doskonała opcja na co dzień.
Przepis na farsz szpinakowy to najlepszy pomysł na ciekawe wypełnieni do naleśników, czy do jajek. Ze względu na lepszy smak używa się aż trzech różnych rodzajów, dzięki temu potrawa wyróżnia się wspaniałym aromatem. Głównym składnikiem farszu jest szpinak, to warzywo, które przez wielu nie jest zbyt lubiane. Warto jednak pamiętać o jego obecności w menu, gdyż jest niezwykle zdrowe i pełne witamin.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić farsz szpinakowy, który będzie pyszny, a przy okazji łatwy, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Sprawdzi się w nim zarówno świeży szpinak, jak i ten mrożony. To dlatego, że i tak należy go poddać obróbce termicznej. Można go jeść, nawet na zimno więc sprawdzi się jako część lunchu do pracy lub na uczelnię. Nie zawiera zbyt dużo kalorii, za to ma dość sporo białka. Wystarczy skarmelizowana cebula z czosnkiem, świeżym pieprzem i ziołami, by stworzyć naprawdę pyszną kompozycję smakową, która nigdy się nie nudzi. To doskonała opcja dla wszystkich miłośników prostych, ale ciekawych dań. Ten farsz sprawdzi się do nadziewania jajek, krokietów, naleśników, pierogów, ale również z makaronem np. cannelloni. To idealna opcja dla osób na diecie wegetariańskiej. Do przygotowania tego farszu używa się pysznego sera mozzarella, a także parmezanu. Dzięki temu szpinak nabiera wspaniałego smaku i aromatu. Można go też wzbogacić o suszone pomidory, które nadają całości smaku umami. Choć to bardzo prosty farsz, to naprawdę warto go stworzyć. Całość jest niezwykle ciekawa i bardzo sycąca. Dla wielu osób spożywanie szpinaku kojarzy się z przykrym obowiązkiem, a naprawdę warto włączyć go do codziennej diety. Jest wspaniałą skarbnicą cennych związków. Chlorofil, który zawiera, jest dobrym źródłem magnezu, ale także dostarcza sporo cennych antyoksydantów, które wspierają działanie całego organizmu. Dlatego dobrze włączać do swojej diety.
Alergeny w farszu szpinakowym
Lista alergenów dla farszu szpinakowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- serek ricotta
- Ser parmezan
Wartości odżywcze farszu szpinakowego
To opcja pełna witamin i błonnika, więc może pojawiać się w menu często.
Energia i białka
(251g)
Węglowodany
(251g)
Tłuszcze
(251g)
Witaminy
(251g)
Składniki mineralne
(251g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.