Farsz na pierogi z mięsem
- Mięso mielone wieprzowo-wołowe (150 g)
- Cebula (50 g)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
- Oliwa z oliwek (20 ml)
Przepis na farsz na pierogi z mięsem krok po kroku
Cebulę i czosnek drobno posiekaj.
Na patelni rozgrzej oliwę.
Na rozgrzanej patelni podsmaż cebulkę i czosnek.
Na patelnię dodaj mięso.
Dopraw.
Podsmażaj do zarumienienia i ścięcia mięsa.
-
Pielmieni
-
Pierogi z serem
-
Farsz na pierogi ruskie
-
Pierogi gruzińskie
-
Pierożki gruzińskie
-
Gruzińskie pierogi
-
Farsz na pierogi z kapustą i grzybami
-
Farsz do krokietów
-
Pierogi z serem na słodko
-
Pierogi chinkali
-
Pierogi z ziemniakami
-
Farsz do pierogów z kapustą i grzybami
-
Kołduny litewskie
-
Farsz na uszka
-
Farsz na pierogi z mięsem mielonym
-
Farsz do pasztecików
-
Cappelletti
-
Dzyndzałki
-
Farsz na pierogi
Więcej informacji na temat farszu na pierogi z mięsem
Farsz na pierogi z mięsem to klucz do udanych domowych pierogów, czyli jednego z najbardziej popularnych i uwielbianych obiadów w większości polskich domów. Nadzienie do pierogów z mięsem, z cebulą i z grzybami to Pyszny, pożywny i sycący posiłek dla całej rodziny, również dla dzieci.
Jak zrobić dobre pierogi z mięsem? Kluczowy jest wybór dobrej jakości mięsa oraz odpowiednich przypraw, które podkręcą jego smak. Farsz do pierogów można przygotować z dowolnego rodzaju mięsa. Świetnie sprawdzi się mięso drobione, na przykład z indyka lub kruczaka, a także mięso wieprzowe lub mięso wołowe. Pierogi można przygotować zarówno z mięsem gotowany - tutaj świetnie sprawdza się mięso z rosołu, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób nie lubiących marnowania żywności i żyjących i gotujących w duchu zero waste. Dobry pomysł na nadzienie do pierogów to również farsz z mięsem mielonym podsmażanym na patelni z dobrej jakości oliwą lub olejem rzepakowym, drobno posiekaną cebulką i przeciśniętym przez praskę czosnkiem oraz grzybami - na przykład pieczarkami.
Przepis na farsz do pierogów z mięsem jest bardzo szybki, prosty, niewymagający większych umiejętności kulinarnych. Wybrane mięso wystarczy wrzucić na patelnię z rozgrzaną oliwą, dodać cebulkę, czosnek, pieczarki oraz przyprawy i podmażać do zarumienienia i ścięcia białek mięsa. To wszystko, farsz do pierogów z mięsem gotowy!
A jak zrobić idealne ciasto do pierogów? Wystarczy przygotować mąkę, wodę i odrobinę soli i zagnieść wszystkie składniki na ciasto. Najlepiej sprawdzi się mąka pszenna, jednak można ją zamienić lub częściowo zastąpić żytnią, orkiszową lub gryczaną. Na wykrajane z rozwałkowanego ciasta wykrajać za pomocą szklanki lub kieliczka niewielkie krążki, nakładamy porcje farszu, zlepiamy brzegi i wrzucać do wrzącej wody.
Czas gotowania pierogów to około 2-3 minut od ich wypłynięcia na powierzchnię. Podczas gotowania należy je delikatnie mieszać, aby nie przywarły do dna, ale jednocześnie uważając, aby ich nie uszkodzić.
Domowe pierogi z mięsem gotowanym świetnie smakują okraszone podsmażaną na oleju cebulką, domowymi skwarkami lub pieczarkami. Sprawdzą się też w opcji na wynos, pakowane do lunchboxa i zjedzone np. w przerwie w pracy.
Alergeny w farszu na pierogi z mięsem
Lista alergenów dla farszu na pierogi z mięsem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do mięs
Wartości odżywcze farszu na pierogi z mięsem
Energia i białka
(220g)
Węglowodany
(220g)
Tłuszcze
(220g)
Witaminy
(220g)
Składniki mineralne
(220g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.