Farsz na pierogi ruskie z cebulą
- Ser twarogowy półtłusty (300 g)
- Cebula (250 g)
- Ziemniaki ugotowane (500 g)
- Masło klarowane - 2 łyżki (30 g)
Przepis na farsz na pierogi ruskie z cebulą krok po kroku
Ugotowane ziemniaki zmiel lub ubij tłuczkiem. Pozostaw do ostygnięcia.
Dodaj pół łyżeczki soli i pół łyżeczki pieprzu.
Cebulę pokrój w kostkę i podsmaż na maśle klarowanym na patelni, aż ładnie się zrumieni.
Twaróg zmiel w maszynce do mięsa.
Cebulę i twaróg dodaj do ziemniaków.
Całość dokładnie wymieszaj.
Farsz jest gotowy do użycia.
-
Pielmieni
-
Pierogi z serem
-
Farsz na pierogi ruskie
-
Pierogi gruzińskie
-
Pierożki gruzińskie
-
Gruzińskie pierogi
-
Farsz na pierogi z kapustą i grzybami
-
Farsz do krokietów
-
Farsz na pierogi z mięsem
-
Pierogi z serem na słodko
-
Pierogi chinkali
-
Pierogi z ziemniakami
-
Farsz do pierogów z kapustą i grzybami
-
Kołduny litewskie
-
Farsz na uszka
-
Farsz na pierogi z mięsem mielonym
-
Farsz do pasztecików
-
Cappelletti
-
Farsz na pierogi
Więcej informacji na temat farszu na pierogi ruskie z cebulą
Farsz na pierogi ruskie z cebulą to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz wykonać to tradycyjne danie. Pyszna masa z ziemniaków, twarogu i cebuli to smaczne połączenie, które na pewno Wam zasmakuje.
Pierogi ruskie są niezwykle popularne w Polsce i wśród naszych wschodnich sąsiadów. W Ukrainie uznawane są za danie polskie i ukraińskiej. Farsz przygotowuje się z masy twarogowo-ziemniaczanej doprawionej solą, pieprzem i podsmażoną cebulką. Koniecznie poznajcie ten dobry przepis.
Do przygotowania farszu używamy ugotowanych, zmielonych ziemniaków. Warto gotowane ziemniaki zmielić (lub rozgnieść praską), gdy będą jeszcze ciepłe. Zimne ziemniaki stają się twardsze, co może utrudnić ich rozdrobnienie. Następnie zmiel twaróg. Najlepszy będzie taki w kostce. Gotowe masy twarogowe są zbyt rzadkie, przez co farsz może się rozpadać. Teraz wystarczy podsmażyć pokrojoną w kostkę cebulę. Całość wymieszaj dokładnie. Dopraw do smaku solą i pieprzem. Ten prosty przepis na farsz na pierogi ruskie z cebulą to pyszny wsad do najlepszego polskiego dania na obiad.
Ciasto na pierogi wykonuje się z mąki, ciepłej wody i soli. Ciasto należy zagniatać, aż zrobi się gładkie. Następnie rozwałkuj je na grubość 2 mm i wycinaj kółka z użyciem szklanki. Na środek wykładaj farsz i zlepiaj brzegi, tworząc falbankę. Pierogi wrzucaj do wrzącej wody i gotuj około 3-4 minuty od wypłynięcia.
Mam nadzieję, że wiecie już jak zrobić farsz na pierogi ruskie z cebulą. Sami widzicie, że do ich przygotowania potrzebne będą ogólnodostępne składniki. Tak przygotowane pierogi będą jeszcze lepsze, gdy podasz je z kwaśną śmietaną lub okrasą z cebuli, lub boczku. Po ugotowaniu można je dodatkowo obsmażyć na oleju, co nada im dodatkowo chrupkości.
Koniecznie wypróbujcie ten przepis i podzielcie się swoimi wrażeniami. Jestem przekonana, że Wam przypadnie do gustu i zostanie w Waszej kuchni na dłużej.
Alergeny w farszu na pierogi ruskie z cebulą
Lista alergenów dla farszu na pierogi ruskie z cebulą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy półtłusty
- Masło klarowane
Wartości odżywcze farszu na pierogi ruskie z cebulą
Warto pierogi podawać z dodatkiem surówki np. z kiszonej kapusty.
Energia i białka
(1100g)
Węglowodany
(1100g)
Tłuszcze
(1100g)
Witaminy
(1100g)
Składniki mineralne
(1100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.