Farsz na pierogi ruskie
- Ziemniaki ugotowane (400 g)
- Ser twarogowy tłusty (300 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na farsz na pierogi ruskie krok po kroku
Ziemniaki obierz i opłucz. Następnie przełóż do garnka z osoloną wodą. Gotuj ok. 30 min. Odcedź i potłucz za pomocą tłuczka. Poczekaj, aż przestygną.
Ser twarogowy rozdrobnij i dodaj do przestudzonych ziemniaków.
Cebulkę obierz i pokrój w kostkę. Na patelni rozgrzej olej i dodaj cebulkę. Smaż, aż się przyrumieni, a następnie dodaj do ziemniaków z serem i całość dobrze wymieszaj.
Farsz przypraw solą i pieprzem do smaku.
Więcej informacji na temat farszu na pierogi ruskie
Farsz na pierogi ruskie jest prosty do przygotowania. Idealny farsz składa się tylko z kilku prostych składników. Bardzo często produkty na te pyszne pierogi ruskie ma się w lodówce lub spiżarni, więc w każdej chwili możesz zdecydować się na domowe pierogi. Nadają się zarówno na obiad, jak i na świąteczną potrawę. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że ich przygotowanie może zająć nieco czasu.
Jak się robi farsz do pierogów ruskich? Przede wszystkim należy ugotować ziemniaki. Można też wykorzystać te, które zostały z obiadu, ponieważ z nich również wyjdzie dobry farsz. Ważne jest to, aby ziemniaki zostały potłuczone zaraz po ugotowaniu. Trzeba także poczekać na to, aż całkiem ostygną. Później można dodać do nich inne produkty.
Zazwyczaj składniki na pierogi ruskie to ziemniaki, twaróg tłusty lub półtłusty, przysmażana cebulka. Potrzebne są także przyprawy: pieprz i sól do smaku. Można zrobić nadzienie bez cebulki, jeśli ktoś jej nie lubi, ale warto wiedzieć, że wtedy smak pierogów będzie inny. Niektórzy decydują się na dodanie do nich wędzonego boczku. Można go przysmażyć na patelni z cebulką, a potem większą część dodać do farszu, a resztę zostawić na posypanie gotowych pierogów.
To, jakie ostatecznie będzie nadzienie do pierogów ruskich, zależy od własnych preferencji, bo tak naprawdę proporcje możesz ustalić sam. Wszystko zależy od tego, czy chcesz, aby dominował w nich ser czy przeważały ziemniaki. Lepiej nie przesadzić z ilością soli i pieprzu, bo pierogi będą niezjadliwe. Jeżeli decydujesz się na dodanie do nich cebulki, to pamiętaj o tym, aby w czasie jej smażenia stale ją mieszać. Cebulkę można przyrumienić na oleju lub boczku.
Przepis na farsz do pierogów ruskich nie jest skomplikowany, ale warto zacząć właśnie od niego. Jeżeli zdarzy się tak, że farszu wyjdzie dużo więcej niż ciasta, możesz pokusić się jego dorobienie i na przygotowanie większej liczby pierogów. Te, które zostaną, możesz zamrozić i zjeść dopiero za jakiś czas. Mrozi się zarówno te wcześniej ugotowane pierogi, jak i te surowe.
Alergeny w farszu na pierogi ruskie
Lista alergenów dla farszu na pierogi ruskie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy tłusty
Wartości odżywcze farszu na pierogi ruskie
Energia i białka
(185g)
Węglowodany
(185g)
Tłuszcze
(185g)
Witaminy
(185g)
Składniki mineralne
(185g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.