Farsz na gołąbki
- Mięso mielone wieprzowe (400 g)
- Ryż biały (50 g)
- Cebula - 1 duża sztuka (200 g)
Przepis na farsz na gołąbki krok po kroku
Ryż ugotuj według instrukcji na opakowaniu, odcedź.
Mięso mielone włóż do miski.
Cebulę obierz z łupiny i zetrzyj na tarce do miski z mięsem.
Następnie do miski dodaj ugotowany ryż.
Całość dopraw do smaku solą oraz pieprzem i dokładnie wymieszaj.
Gotowy farsz wykorzystaj do przygotowania gołąbków.
-
Gołąbki
-
Gołąbki bez zawijania
-
Szarma
-
Sos pomidorowy do gołąbków
-
Gołąbki z młodej kapusty
-
Gołąbki z kapusty włoskiej
-
Gołąbki z piekarnika
-
Gołąbki wegetariańskie
-
Gołąbki bez zawijania w piekarniku w sosie pomidorowym
-
Gołąbki z kapusty pekińskiej
-
Gołąbki w sosie pomidorowym
-
Gołąbki z ziemniakami
-
Oszukane gołąbki
-
Gołąbki z kaszą jęczmienną
-
Gołąbki z ryżem
-
Farsz do gołąbków
-
Dolma
-
Gołąbki z kaszą gryczaną
-
Gołąbki
Więcej informacji na temat farszu na gołąbki
Farsz na gołąbki to doskonały pomysł na tradycyjny, domowy farsz z mięsem mielonym i ryżem. Smaczny farsz możemy wykorzystać na różne sposoby, np. możemy przygotować z nich tradycyjne gołąbki lub gołąbki bez zawijania (w tym przypadku wystarczy do farszu dodać posiekaną kapustę, uformować kotlety i upiec je w piekarniku). Gołąbki stanowią doskonały pomysł na smaczny obiad dla całej rodziny. Przepis na farsz na gołąbki jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania farszu potrzebne będą następujące produkty spożywcze: mięso mielone wieprzowe, ryż biały, cebulą oraz przyprawy (sól i pieprz). Produkty te są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów spożywczych.
Jak zrobić farsz na gołąbki? Ryż ugotuj według instrukcji na opakowaniu, odcedź. Mięso mielone włóż do miski. Cebulę obierz z łupiny i zetrzyj na tarce do miski z mięsem. Następnie do miski dodaj ugotowany ryż. Całość dopraw do smaku solą oraz pieprzem i dokładnie wymieszaj. Gotowy farsz wykorzystaj do przygotowania gołąbków.
Mięso wieprzowe jest bardzo dobrym źródłem białka. Zawiera dużą ilość żelaza, potasu oraz witamin z grupy B. Żelazo jest składnikiem mineralnym niezbędnym do transportu tlenu przez erytrocyty do wszystkich komórek naszego organizmu. Potas pomaga w utrzymaniu prawidłowej gospodarki elektrolitowej. Ma także bardzo duży wpływ na obniżenie ciśnienia krwi. Ryż biały jest zbożem bezglutenowym. Może być spożywany przez osoby chorujące na celiakię. Ryż stanowi doskonałe źródło węglowodanów łatwoprzyswajalnych.
Podsumowując najlepszy farsz na gołąbki składa się z mięsa mielonego oraz ryżu. Gołąbki stanowią dobry pomysł na smaczny obiad dla całej rodziny, doskonale smakują z dodatkiem sosu pomidorowego na bazie jogurtu lub śmietany oraz z ugotowanymi ziemniakami. Farsz na gołąbki możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów, świetnie sprawdzi się do przygotowania gołąbków bez zawijania – są one dużo szybsze do przygotowania niż tradycyjne gołąbki.
Alergeny w farszu na gołąbki
Lista alergenów dla farszu na gołąbki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na farsz na gołąbki
Wartości odżywcze farszu na gołąbki
Farsz na gołąbki to doskonały pomysł na składową pysznego obiadu dla rodziny. Farsz jest dobrym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego.
Energia i białka
(65g)
Węglowodany
(65g)
Tłuszcze
(65g)
Witaminy
(65g)
Składniki mineralne
(65g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.