Farsz do pasztecików
- Mięso mielone wieprzowe (400 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Pieczarki (200 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
Przepis na farsz do pasztecików krok po kroku
Cebulę i czosnek drobno posiekaj.
Pieczarki umyj, obierz i pokrój w bardzo drobną kostkę.
Na patelni z oliwą podsmaż cebulę z czosnkiem, dodaj pieczarki, a na koniec mielone mięso.
Smaż ok. 7 minut.
Dopraw.
-
Paszteciki z mięsem
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Pasztet z mięsa z rosołu
-
Paszteciki szczecińskie
-
Paszteciki z ciasta francuskiego z mięsem
-
Paszteciki krucho drożdżowe
-
Paszteciki drożdżowe z mięsem
-
Paszteciki z mięsem z rosołu
-
Kruche paszteciki z mięsem
-
Paszteciki z mięsem i pieczarkami
-
Paszteciki z mięsem i kapustą
-
Farsz do pasztecików z mięsa mielonego
-
Pasztet z mięsa z rosołu do słoików
-
Paszteciki z mięsem
Więcej informacji na temat farszu do pasztecików
Planujesz przygotować farsz do pasztecików, ale nie wiesz, jak go zrobić, tak aby był idealny i nadawał się na wiele okazji? Przedstawiamy nasz pomysł na najlepszy, sprawdzony przepis na farsz do pasztecików z mielonym mięsem, cebulką i pieczarkami. To nadzienie idealnie sprawdzi się do pasztecików drożdżowych, które możesz podawać jako przystawki na imprezę lub dodatki do zup, na przykład tradycyjnego, wigilijnego barszczu czerwonego. Przygotowanie farszu jest banalnie proste i zajmie Ci zaledwie kilkanaście minut, dlatego na pewno sobie z nim poradzisz, nawet nie mając dużego doświadczenia w kuchni. Wystarczy dobrze przygotować wszystkie składniki (drobno posiekać cebulę z czosnkiem, a pieczarki dokładnie umyć, obrać i pokroić w małą kostkę) i podsmażyć na patelni, na oliwie, oleju rzepakowym lub maśle z dodatkiem przypraw. To wszystko! Nadzienie jest gotowe i możesz zacząć faszerować nim paszteciki. Tak przygotowany farsz jest bardzo uniwersalny i sprawdzi się na wiele okazji oraz do wielu dań, możesz jednak modyfikować go na wiele sposobów w zależności od indywidualnych preferencji i upodobań smakowych. Jeśli wolisz bardziej pikantne smaki, możesz dodać więcej czosnku, mielonej, ostrej papryki lub papryczki chilli. Mięso wieprzowe możesz też zastąpić mięsem drobiowym (zwłaszcza jeśli chcesz ograniczyć zawartość tłuszczu oraz kaloryczność farszu), a pieczarki innymi, ulubionymi grzybami, na przykład kurkami lub borowikami. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać bardzo prosty i szybki, a jednocześnie smaczny i uniwersalny sposób na to, jak zrobić farsz do pasztecików, który na pewno sprawdzi się w Twojej kuchni.
Alergeny w farszu do pasztecików
Lista alergenów dla farszu do pasztecików przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na farsz do pasztecików
Wartości odżywcze farszu do pasztecików
Jeśli chcesz przygotować farsz, jak najbardziej niskokaloryczny możesz wykorzystać mięso drobiowe.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.