Farsz do naleśników ze szpinakiem
- Szpinak mrożony - 2 szklanki (500 g)
- Cebula - 1/2 szklanki (50 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Ser Feta - 2 kawałki (40 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na farsz do naleśników ze szpinakiem krok po kroku
Olej rozgrzej na patelni.
Zeszklij krótko drobno posiekaną cebulę i czosnek przeciśnięty przez praskę.
Dodaj szpinak i dopraw do smaku.
Całość duś pod przykryciem na niewielkim ogniu.
Gdy szpinak zmięknie dodaj pokruszony ser feta.
-
Farsz do krokietów
-
Farsz do naleśników
-
Crepes suzette
-
Naleśniki z mięsem
-
Naleśniki keto
-
Jabłka prażone
-
Farsz na pierogi z mięsem mielonym
-
Farsz do pasztecików
-
Farsz do naleśników na słono
-
Farsz z kapustą i grzybami
-
Farsz mięsny do krokietów
-
Naleśniki z cukinią
-
Naleśniki z nutellą i bananami
-
Farsz z pieczarek
-
Farsz do uszek z pieczarkami
-
Naleśniki z farszem ruskim
-
Ser do naleśników
-
Nadzienie serowe do naleśników
-
Farsz do naleśników
Więcej informacji na temat farszu do naleśników ze szpinakiem
Naleśniki to danie, które wielu z nas kocha. Nie tylko dorośli, ale także dzieci. Naleśniki możemy przygotować na słodko i to była najpopularniejsza wersja, jednak z czasem to naleśniki wytrawne zyskały dużą popularność. Dzisiaj przedstawię Wam farsz do naleśników ze szpinakiem, który jest bardzo szybki i prosty. Na pewno każdy sobie z nim poradzi. Pomysł na przepis na farsz do naleśników ze szpinakiem to idealna propozycja na obiad. Danie jest szybkie i łatwe w przygotowaniu, a porcja zazwyczaj wychodzi duża, dlatego bez problemu nakarmisz nawet dużą rodzinę.
Do jej przygotowania będziesz potrzebować podstawowych składników na naleśniki, czyli: mąka, jajka, woda i mleko oraz odrobina oleju. Dodatkowo cebula, czosnek, szpinak mrożony lub w liściach, ser feta, odrobina oleju rzepakowego i aromatyczne przyprawy do naszego farszu.
W tradycyjnym przepisie na naleśniki występuje mąka pszenna, naturalnie zawierająca gluten, czyli białka zbóż występujące w większości odmian. Jeśli chcesz przygotować bezglutenowy biszkopt, wystarczy zamienić tylko mąkę na wersję bezglutenową lub wybrać taki rodzaj mąki, która naturalnie nie zawiera glutenu. W takiej sytuacji postaw na mąkę kukurydzianą lub ryżową – ta sprawdzi się idealnie.
Zatem, jak zrobić farsz do naleśników ze szpinakiem?
Olej rozgrzej na patelni. Zeszklij krótko drobno posiekaną cebulę i czosnek przeciśnięty przez praskę. Dodaj szpinak i dopraw do smaku. Całość duś pod przykryciem na niewielkim ogniu. Gdy szpinak zmięknie, dodaj pokruszony ser feta.
Sam Widzisz, jaki to prosty przepis, będzie to idealny pomysł na domowy obiad w gronie rodziny lub znajomych. Naleśniki idealnie sprawdzą się nie tylko jako danie obiadowe, ale też jako przekąska czy lunch, pamiętaj, że możesz podawać je nie tylko na ciepło, ale też na zimno. W jednej i drugiej wersji są pyszne i na pewno zasmakują wszystkim przybyłym gościom. Śmiało możesz użyć szpinak świeży lub mrożony nie będzie miało to większego znaczenia do naszego farszu na naleśniki.
Alergeny w farszu do naleśników ze szpinakiem
Lista alergenów dla farszu do naleśników ze szpinakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Feta
Wartości odżywcze farszu do naleśników ze szpinakiem
Do farszu możesz również dodać pieczarki lub wymienić ser feta na drobno pokrojoną mozzarellę.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.