Dzwonko z łososia
- Łosoś filet - dzwonko (270 g)
- Sok z cytryny (15 ml)
- Mąka pszenna typ 500 (50 g)
- Olej rzepakowy (30 ml)
- Sos sojowy (30 ml)
- Olej sezamowy (15 ml)
- Ocet balsamiczny (15 ml)
Przepis na dzwonko z łososia krok po kroku
Rybę przypraw solą, pieprzem i obficie skrop sokiem z cytryny.
W miseczce zmieszaj sos sojowy, ocet i olej sezamowy. Obtocz w marynacie rybę. Odstaw na godzinę do lodówki.
Rybę obtocz w mące.
Rozgrzej olej. Smaż z dwóch stron na złoty kolor.
Więcej informacji na temat dzwonka z łososia
Dzwonko z łososia to niezwykle prosty przepis na naprawdę zdrowe, a przy tym po prostu bardzo smaczne i pożywne. Idealnie sprawdza się na obiad, czy kolację.
Przepis na dzwonko z łososia to świetna opcja na wykorzystanie ryby. Jeśli jesteś początkującym kucharzem, na pewno sprawdzi się idealnie. Przepis jest krótki i nie wymaga doświadczenia kulinarnego. A więc bez względu na to od jak dawna gotujesz, na pewno sobie poradzisz. Warto po niego sięgnąć, bo pozwala w prosty sposób włączyć do swojego menu więcej ryb. A jak wiadomo, są one niezwykle ważne dla zdrowia. Zawierają wiele cennych witamin i minerałów. Przez co wpływają doskonale na zdrowie układu nerwowego, krążenia, czy odpornościowego. Wciąż jednak goszczą w polskim menu zbyt rzadko. Dlaczego? Wiele osób nie lubi ich smaku, czy struktury, a także nie ma pojęcia jak zabrać się do ich przygotowania. Jeśli to również Twój problem, koniecznie sięgnij do tego przepisu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić dzwonka z łososia, by powstało naprawdę smaczne danie, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. W przepisie dowiesz się jak usmażyć rybę, ale równie dobrze można ją też upiec. To najlepsze rozwiązanie, jeśli jesteś na diecie redukcyjnej lub bardzo dbasz o zdrowie. Ryba pieczona w piekarniku jest bardziej lekkostrawna. To dobra potrawa na święta. Jeśli wigilijne karpie, to raczej nie Twoja bajka, spróbuj z tą rybą. Niezwykle ważnym punktem jest też marynata do łososia. Do stworzenia marynaty możesz wykorzystać przyprawy polecane w tym przepisie, jednak możesz również sięgnąć po inne ulubione zioła. Jeśli lubisz, gdy ryba jest ostra, możesz zadbać o spory dodatek chilli, czy czarnego pieprzu. Choć może się wydawać, że marynowanie jest procesem niepotrzebnym, to właśnie ono dba o doskonały smak, czy odpowiednią miękkość i soczystość ryby, więc nie warto go pomijać. Jeśli nie przepadasz za rybami, to właśnie dobra marynata może zmienić Twoje zdanie. Im bogatsza w aromaty, tym mięso lepsze, co na pewno ucieszy Twoje kubki smakowe.
Alergeny w dzwonku z łososia
Lista alergenów dla dzwonka z łososia przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Łosoś filet
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Olej sezamowy
Wartości odżywcze dzwonka z łososia
To zdrowa opcja, która dostarczy cennych kwasów tłuszczowych oraz białko.
Energia i białka
(213g)
Węglowodany
(213g)
Tłuszcze
(213g)
Witaminy
(213g)
Składniki mineralne
(213g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.