Dżem z pigwy
- Pigwa surowa (600 g)
- Cukier trzcinowy (1000 g)
Przepis na dżem z pigwy krok po kroku
Pigwę obierz i pokrój w kostkę.
Wrzuć ją do garnka i zalej 500 ml wody. Całość gotuj.
Pod koniec gotowania dodaj cukier i zamieszaj. Gotuj 25 minut lub do całkowitego zgęstnienia.
Dżem przełóż do słoików i porządnie zakręć.
W dużym garnku podgrzej wodę do 80 st. C i włóż do niej słoiki. Trzymaj przez 15 minut.
-
Dżem z dyni
-
Dżem truskawkowy
-
Dżem z aronii
-
Dżem z czarnej porzeczki
-
Dżem z czereśni
-
Dżem z wiśni
-
Dżem z czerwonej porzeczki
-
Dżem z cukinii
-
Dżem z agrestu
-
Dżem z czerwonych porzeczek
-
Dżem z gruszek
-
Dżem z borówek amerykańskich
-
Rogaliki z dżemem
-
Dżem z brzoskwiń
-
Dżem z malin
-
Dżem z jagód
-
Dżem jabłkowy
-
Dżem z winogron
-
Dżemy
Więcej informacji na temat dżemu z pigwy
Dżem z pigwy to wspaniały dodatek do wielu różnych potraw. Jest smaczny, prosty, a przy okazji niezwykle aromatyczny. Jego przygotowanie zajmuje kilka chwil.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić dżem z pigwy, by był pyszny, a przy okazji dobry nawet dla początkujących, to ten prosty przepis będzie idealnym wyborem. Dowiesz się z niego jak przygotować najlepszy dżem z pigwy, a także ile cukru należy do niego dodać, by nie był zbyt kwaśny. Dodatek cukru odpowiednio konserwuje owoce i wydobywa z nich to, co najlepsze. Dzięki temu będzie miała idealny smak i nie będzie zbyt mdła czy nieciekawa. To świetny przepis dla wszystkich, którzy zastanawiają się jak zrobić dżem z pigwy, który jest niesamowicie pyszny i łatwy w przygotowaniu. Wychodzi z niego gęsta i smaczna konfitura, pełna wspaniałych owoców. Wykonanie go w warunkach domowych sprawia, że można dostosować ilość słodkości do swoich potrzeb. Dzięki temu można dodać znacznie mniej słodzika niż w gotowych produktach, dostępnych w sklepie. Dżem zrobiony w domu pozbawiony jest również konserwantów czy barwników, co jest znacznie zdrowsze. Będzie idealnym wyborem dla wszystkich, którzy dbają o to, co ląduje na ich talerzach i starają się wybierać produkty jak najbardziej naturalne. Taką konfiturę najlepiej jest wykonać w lecie, kiedy owoce mają najlepszy smak i można je z łatwością kupić w każdym sklepie.
Przepis na dżem z pigwy to doskonały pomysł na domowe przetwory do słoików na zimę. Konfitura ma idealnie zbalansowany smak. Nie jest ani za słodka, ani za kwaśna, co często zdarza się przy tego typu wyrobach. To zasługa dodatku cukru w odpowiednich proporcjach. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, ile cukru do dżemu z pigwy należy dodać, by był odpowiednio słodki, to ten przepis jest dla ciebie. Dowiesz się z niego co zrobić, by zamienić te kwaśne owoce w konfiturę, który ma idealny smak. Pigwa na pewno przypadnie ci do gustu w każdej wersji, nie tylko jako pyszny dżem na kanapki, ale również jako wartościowy dodatek do ciast i deserów, który poprawia ich smak.
Alergeny w dżemie z pigwy
Lista alergenów dla dżemu z pigwy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na dżem z pigwy
Wartości odżywcze dżemu z pigwy
To danie zawiera dość spory indeks glikemiczny, więc nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(160g)
Węglowodany
(160g)
Tłuszcze
(160g)
Witaminy
(160g)
Składniki mineralne
(160g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.