Dżem z gruszek z żelfixem
- Gruszka (1000 g)
- Sok cytrynowy (50 ml)
- Cukier (350 g)
Przepis na dżem z gruszek z żelfixem krok po kroku
Gruszki dokładnie umyj, obierz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
Gruszki podgrzej w rondelku z dodatkiem 1/4 wody.
Całość duś przez 20 minut, a następnie dodaj cukier, żelfix i cynamon.
Wlej sok z cytryn.
Smaż całość kolejne 20 minut, następnie przełóż do wyparzonych słoików.
-
Dżem z dyni
-
Dżem truskawkowy
-
Dżem z aronii
-
Dżem z czarnej porzeczki
-
Dżem z pigwy
-
Dżem z czereśni
-
Dżem z wiśni
-
Dżem z czerwonej porzeczki
-
Dżem z cukinii
-
Dżem z agrestu
-
Dżem z czerwonych porzeczek
-
Dżem z gruszek
-
Dżem z borówek amerykańskich
-
Dżem z brzoskwiń
-
Dżem z malin
-
Dżem z jagód
-
Dżem jabłkowy
-
Dżem z winogron
-
Dżemy
Więcej informacji na temat dżemu z gruszek z żelfixem
Dżem z gruszek z żelfixem to świetna opcja na pyszny i łatwy domowy przetwór, który zaskakuje wspaniałym smakiem i idealną konsystencją. To idealna alternatywa dla sklepowych produktów, gdyż zawiera znacznie mniej cukru. W dodatku jest wolny od zbędnych dodatków do żywności, które w nadmiarze mogą uczulać.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić dżem z gruszek z żelfixem, który będzie niezwykle pyszny, a przy tym bardzo łatwy do odtworzenia w domu, ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Co więcej całość przygotujesz spokojnie w domowym zaciszu, bez konieczności używania skomplikowanego sprzętu czy technik. Dżem jest bardzo gęsty, ale również kremowy i aksamitny. Ma wspaniałą konsystencję, która zwykle nie jest proponowana w gotowych, sklepowych produktach.
Przepis na dżem z gruszek z żelfixem jest niezwykle nieskomplikowany, dlatego spokojnie sprawdzi się dla wszystkich osób, które chciałyby sprawdzić swoich sił w tworzeniu przetworów po raz pierwszy. To również idealna propozycja dla wszystkich osób, które nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni. Dzięki starciu gruszek całość zabiera naprawdę niewiele czasu. Brak konserwantów czy wzmacniaczy smaków sprawia, że to dobra opcja dla wszystkich osób, które dbają o zdrowe, zbilansowane menu. Własnoręcznie wykonany dżem zawiera znacznie więcej witamin i będzie również lepszym wyborem dla najmłodszych. Ten domowy ma również mniejszy dodatek cukru, co działa zdecydowanie na jego plus. Jednak osoby z cukrzycą i insulinoopornością mogą zamienić połowę dodawanego cukru na słodzik, dzięki czemu będzie miał mniej kalorii i nie będzie podnosił stężenia glukozy w krwi tak szybko. To dobra opcja również dla osób na diecie redukcyjnej.
Ten przetwór wspaniale sprawdzi się do słoików na zimę. By przetrwał jak najdłużej najlepiej robić go z jak najświeższych owoców, zwłaszcza sezonowych. Dlatego idealny czas na ten dżem to końcówka lata i jesień. Przetwory z gruszkami wspaniale sprawdzą się do naleśników, na kanapki, czy jako dodatek do wypieków. Robi się go z cynamonem, dzięki temu jest naprawdę pyszny i nie za słodki. To dobry wybór dla miłośników słodyczy.
Alergeny w dżemie z gruszek z żelfixem
Lista alergenów dla dżemu z gruszek z żelfixem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na dżem z gruszek z żelfixem
Wartości odżywcze dżemu z gruszek z żelfixem
Ten zdrowy dżem jest lepszą opcją niż sklepowe produkty, jednak wciąż zawiera sporo cukru.
Energia i białka
(140g)
Węglowodany
(140g)
Tłuszcze
(140g)
Witaminy
(140g)
Składniki mineralne
(140g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.