Dżem z dyni z galaretką pomarańczową
- Puree z dyni (2000 g)
- Ksylitol (cukier brzozowy) - 5 łyżek (50 g)
- Galaretka - 2 opakowania (140 g)
Przepis na dżem z dyni z galaretką pomarańczową krok po kroku
Puree dyniowe przełóż do garnka i podgrzewaj z ksylitolem, co jakiś czas mieszając, aby nie przywarło do dna.
Dodaj galaretki, wymieszaj i podgrzewaj jeszcze ok. 10-15 minut.
Gorący dżem przełóż do słoików, szczelnie zakręć i pasteryzuj
-
Dżem z dyni
-
Dżem truskawkowy
-
Dżem z aronii
-
Dżem z czarnej porzeczki
-
Dżem z pigwy
-
Dżem z czereśni
-
Dżem z wiśni
-
Dżem z czerwonej porzeczki
-
Dżem z cukinii
-
Dżem z agrestu
-
Dżem z czerwonych porzeczek
-
Dżem z gruszek
-
Dżem z borówek amerykańskich
-
Rogaliki z dżemem
-
Dżem z brzoskwiń
-
Dżem z malin
-
Dżem z jagód
-
Dżem jabłkowy
-
Dżemy
Więcej informacji na temat dżemu z dyni z galaretką pomarańczową
Dynia to bardzo wartościowe, zdrowe, niskokaloryczne warzywo. Świeża, sezonowa dynia dostępna jest głównie w sezonie jesiennym, dlatego warto przygotowywać z niej domowe przetwory, dzięki którym jej smak będzie mógł towarzyszyć Ci przez cały rok. Jednym z bardzo prostych i smacznych sposobów na przygotowanie dyni jest dżem z dyni z galaretką pomarańczową. Idealnie sprawdzi się na zimę jako dodatek do słodkich dań na przykład owsianek, pankejków, racuchów, naleśników, czy gofrów. Jak zrobić dżem z dyni z galaretką pomarańczową do słoików, aby był naprawdę pyszny i dobry na wiele okazji? Koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz sprawdzony przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Składniki niezbędne do tego, aby powstała pyszna, domowa konfitura dyniowo pomarańczowa to puree dyniowe, ksylitol oraz galaretki pomarańczowe. Jeśli nie masz gotowego puree dyniowego, możesz wykorzystać też świeżą dynię i zetrzeć ją na tarce o drobnych oczkach. Dzięki wykorzystaniu ksylitolu zamiast cukru dżem jest równie smaczny, ale jednocześnie mniej kaloryczny i ma niższy indeks glikemiczny. Warto wybrać również galaretki bez dodatku cukru i w razie potrzeby dosłodzić dżem ksylitolem lub erytrytolem. Jeśli lubisz charakterystyczny smak dyni i chcesz cieszyć się nim dłużej niż wyłącznie podczas krótkiego sezonu jesiennego, koniecznie musisz wypróbować przepis na dżem z dyni z galaretką pomarańczową. Jest bardzo prosty i szybki w przygotowaniu, dlatego z pewnością poradzisz sobie z nim, nawet nie mając większego doświadczenia kulinarnego. Sprawdź, jak krok po kroku zrobić pyszny, wyjątkowy dżem dyniowo-pomarańczowy na zimę!
Alergeny w dżemie z dyni z galaretką pomarańczową
Lista alergenów dla dżemu z dyni z galaretką pomarańczową przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na dżem z dyni z galaretką pomarańczową
Wartości odżywcze dżemu z dyni z galaretką pomarańczową
Dzięki wykorzystaniu ksylitolu zamiast cukru dżem ma niższą kaloryczność i indeks glikemiczny.
Energia i białka
(10g)
Węglowodany
(10g)
Tłuszcze
(10g)
Składniki mineralne
(10g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.