Dżem z czereśni
- Czereśnie (2000 g)
- Cynamon - 1 płaska łyżeczka (5 g)
Przepis na dżem z czereśni krok po kroku
Czereśnie umyj, usuń z nich ogonki i wydryluj.
Czereśnie włóż do garnka, następnie dodaj szczyptę soli oraz cynamon.
Czereśnie podlej niewielką ilością wody (około pół szklanki) i duś na małym ogniu.
Czereśnie mieszaj co jakiś czas i gotowanie zakończ w momencie uzyskania odpowiedniej konsystencji dżemu.
Dżem z czereśni przełóż do wyparzonych słoików i zakręć je.
Słoiki pasteryzuj przez około 20 minut.
Po rym czasie słoiki wyciągnij i pozostaw do ostygnięcia.
Dżem przechowuj z chłodnym i zaciemnionym miejscu.
-
Dżem z dyni
-
Dżem truskawkowy
-
Dżem z aronii
-
Dżem z czarnej porzeczki
-
Dżem z pigwy
-
Dżem z wiśni
-
Dżem z czerwonej porzeczki
-
Dżem z cukinii
-
Dżem z agrestu
-
Dżem z czerwonych porzeczek
-
Dżem z gruszek
-
Dżem z borówek amerykańskich
-
Rogaliki z dżemem
-
Dżem z brzoskwiń
-
Dżem z malin
-
Dżem z jagód
-
Dżem jabłkowy
-
Dżem z winogron
-
Dżemy
Więcej informacji na temat dżemu z czereśni
Dżem z czereśni bez cukru to doskonały pomysł na pyszną przekąskę na zimę. Najlepszy domowy dżem z czereśni możesz dodawać do ciast i deserów, a także na kanapki. Przepis na dżem z czereśni to jest bardzo proste i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania dżemu potrzebne będą następujące produkty spożywcze: czereśnie drylowane, cynamon, sól oraz odrobina wody. Produkty te w sezonie dojrzewania czereśni są stosunkowo tanie i dostępne w większości sklepów spożywczych.
Jak zrobić dżem z czereśni? Czereśnie umyj, usuń z nich ogonki i wydryluj. Czereśnie włóż do garnka, następnie dodaj szczyptę soli oraz cynamon. Czereśnie podlej niewielką ilością wody (około pół szklanki) i duś na małym ogniu. Czereśnie mieszaj co jakiś czas i gotowanie zakończ w momencie uzyskania odpowiedniej konsystencji dżemu. Dżem z czereśni przełóż do wyparzonych słoików i zakręć je. Słoiki pasteryzuj przez około 20 minut. Po rym czasie słoiki wyciągnij i pozostaw do ostygnięcia. Dżem przechowuj z chłodnym i zaciemnionym miejscu.
Czereśnie są owocami o wielu korzyściach zdrowotnych. Jest to doskonałe źródło wielu składników mineralnych i witamin. Czereśnie są również źródłem antyoksydantów, które chronią nasz organizm przed wytwarzaniem wolnych rodników. Dlatego antyoksydanty sprawiają, że nasza skóra wolniej starzenie się i dodatkowo zmniejszają ryzyko rozwoju wielu chorób nowotworowych. Do przeciwutleniaczy w czereśni zaliczy flawonole i antocyjany, które dodatkowo odpowiadają za intensywny, czerwony kolor czereśni.
Podsumowując prosty i sprawdzony przepis na dżem czereśniowy z cynamonem świetnie sprawdzi się do słoików na zimę. Przetwory owocowe możesz przygotowywać z cukrem, dodając do nich ksylitol lub pomijając dodatek słodzący całkowicie. Domowe wyroby są zdrowsze i zawierają mniejszą ilość cukru niż sklepowe odpowiedniki. Masz także wpływ na jakość owoców użytych do ich przygotowania. Dżem z czereśni bez obawy można podać dla osób na diecie redukcyjnej, bezglutenowej, a także wegetariańskiej.
Alergeny w dżemie z czereśni
Lista alergenów dla dżemu z czereśni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na dżem z czereśni
Wartości odżywcze dżemu z czereśni
Dżem z czereśni to doskonały pomysł na smaczny dodatek do wielu dań. Dżem świetnie sprawdzi się podczas zimy, gdy nie mamy dostępu do świeżych owoców.
Energia i białka
(210g)
Węglowodany
(210g)
Tłuszcze
(210g)
Witaminy
(210g)
Składniki mineralne
(210g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.