Dżem truskawkowy z żelfixem
- Truskawki (2000 g)
- Żelfix (80 g)
- Cukier - 5 szklanek (1000 g)
Przepis na dżem truskawkowy z żelfixem krok po kroku
Truskawki umyj dokładnie, oczyść z szypułek.
Umieść je w garnku, dodaj żelfix i zagotuj.
Dodaj cukier i gotuj jeszcze 4-5 minut.
Wyparz dokładnie słoiki oraz pokrywki.
Gorący dżem przełóż do słoików, zakręć i umieść słoiki w garnku.
Wlej wody do 2/3 wysokości słoików i gotuj przez 10 minut na średnim ogniu.
Słoiki wyjmij z garnka, sprawdź, czy są dobrze zakręcone i odstaw do wystygnięcia do góry dnem.
-
Dżem z dyni
-
Dżem truskawkowy
-
Dżem z aronii
-
Dżem z czarnej porzeczki
-
Dżem z pigwy
-
Dżem z czereśni
-
Dżem z wiśni
-
Dżem z czerwonej porzeczki
-
Dżem z cukinii
-
Dżem z agrestu
-
Dżem z czerwonych porzeczek
-
Dżem z gruszek
-
Dżem z borówek amerykańskich
-
Rogaliki z dżemem
-
Dżem z brzoskwiń
-
Dżem z malin
-
Dżem z jagód
-
Dżem jabłkowy
-
Dżemy
Więcej informacji na temat dżemu truskawkowego z żelfixem
Dżem truskawkowy z żelfixem to doskonały pomysł na pyszny dżem na zimę do słoików. Dzięki użyciu żelfixu przygotować możemy bardzo szybko dżem, zachowując konsystencję owoców. Dżemy owocowe domowej roboty są doskonałym pomysłem na zachowanie darów lata na zimę. Domowe dżemy są pracochłonne lecz ich smak wynagradza spędzony w kuchni czas. Przepis na dżem truskawkowy z żelfixem jest prosty do zrobienia, dlatego nie musisz mieć żadnego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia dżemu potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: świeże truskawki, żelfix, cukier.
Jak zrobić dżem truskawkowy z żelfixem? Truskawki umyj dokładnie, oczyść z szypułek. Umieść je w garnku, dodaj żelfix i zagotuj. Dodaj cukier i gotuj jeszcze 4-5 minut. Wyparz dokładnie słoiki oraz pokrywki. Gorący dżem przełóż do słoików, zakręć i umieść słoiki w garnku. Wlej wody do 2/3 wysokości słoików i gotuj przez 10 minut na średnim ogniu. Słoiki wyjmij z garnka, sprawdź, czy są dobrze zakręcone i odstaw do wystygnięcia do góry dnem.
Truskawki są bardzo popularnymi w Polsce owocami, na które sezon w naszym kraju trwa od czerwca do lipca. Truskawki można wykorzystywać w kuchni na wiele sposobów. Dzięki zawartości pektyn i błonnika truskawki świetnie nadają się do przygotowania dżemów i konfitur. Truskawki są niskokalorycznymi owocami wywodzącymi się z połączenia różnych odmian poziomek. Mają niski indeks glikemiczny, przez co nie podnoszą gwałtownie poziomu cukru we krwi. Są bogatym źródłem witaminy C, która uczestniczy między innymi w syntezie kolagenu odpowiadającemu za jędrność naszej skóry.
Podsumowując pyszny dżem można przechowywać w chłodnym miejscu przez rok. Dżem jest dobry jako dodatek na kanapki, do ciast oraz deserów. Można z jego dodatkiem przygotowywać także gorącą czekoladę. Słodki dżem może być także dodatkiem do koktajli mlecznych. Domowe konfitury są pracochłonne, lecz bardzo smaczne. Do konfitury możesz dodać skórkę z cytryny lub ziarenka z laski wanilii. Dżemu nie powinny pożywać osoby chorujące na cukrzycę.
Alergeny w dżemie truskawkowym z żelfixem
Lista alergenów dla dżemu truskawkowego z żelfixem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na dżem truskawkowy z żelfixem
Wartości odżywcze dżemu truskawkowego z żelfixem
Dżem truskawkowy z żelfixem to słodki domowy wyrób. Dżem domowej roboty jest zdrowy i może być dobrym dodatkiem do śniadania lub deseru. Dżemu nie powinny spożywać osoby chorujące na cukrzycę.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.