Dynia w occie
- Dynia (2000 g)
- Ocet balsamiczny (250 ml)
- Cukier (200 g)
Przepis na dynię w occie krok po kroku
Dynię umyj, obierz, usuń nasiona i pokrój w kostkę, następnie pokrojoną dynię ułóż w słoikach, do których włóż przyprawy.
Zagotuj litr wody z dodatkiem octu oraz cukru. Gorącą zalewą zalej dynię a następnie zakręć słoiki.
Słoiki z dynią pasteryzuj przez około 30 minut.
Dynię przechowuj w piwnicy lub spiżarni.
Więcej informacji na temat dyni w occie
Dynia w occie to idealny dodatek do wielu dań, z którego mogą skorzystać również osoby na diecie redukcyjnej. Dynia w occie to przetwór na słodko, który nadawać będzie się idealnie do słoików na zimę. Dynia jest doskonałym źródłem beta karotenu. Nasz przepis na marynowaną dynie w occie jest pyszny i bardzo szybki do zrobienia. Z naszym przepisem poradzi sobie każdy, nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. Dynie możemy wykorzystać jako dodatek do obiadu np. do sałatek. Produkty których potrzebujemy do wykonania dyni w zalewie to dynia, ocet balsamiczny, cukier, cynamon, goździki i anyż.
Jak się robi dynię w occie? Dynie umyj i obierz, usuń z niej nasiona i pokrój ją w kostkę. Pokrojoną dynie ułóż w słoikach do których włóż przyprawy. Zagotuj litr wody z dodatkiem octu i cukru. Gorącą zalewą zalej dynię a następnie zakręć słoiki. Słoiki z dynia pasteryzuj przez około 30 minut. Danie przechowuj w piwnicy lub w spiżarni. Plusem wykonywania przetworów jest możliwość wykorzystania całości produktu, dlatego nie wyrzucaj pestek dyni, one również są doskonałym źródłem wielu cennych witamin i składników mineralnych - pestki wini oczyść z miąższu i upiecz je w rozgrzanym piekarniku. Tak przygotowane pestki możesz dłużej przechowywać i stosować je np. jako dodatek do sałatek czy owsianek.
Podsumowując przepis na dynie w occie w zalewie octowej możemy wykorzystać jako dodatek do wielu potraw na słodko i nie tylko. Dynia z naszego przepisu nadawać będzie się jako dodatek do sałatki. Naszą dynie ze słoików możemy również zblendować i wykorzystać jako słodki sos np. do deseru jako polewa lub polewa na ciasto. Dynie możemy wykorzystać w kuchni na wiele różnych sposób . Dynia w naszym kraju cieszy się coraz większa popularnością i zastosowaniem w kuchni. Najczęściej możemy dostać ją w supermarketach w okresie jesiennym. Warto wtedy po nią sięgać, ponieważ w sezonie wzrostu dynia posiada najwięcej właściwości odżywczych. Jest również produktem, który w swoim składzie zawiera spore ilości witamin i składników mineralnych.
Alergeny w dyni w occie
Lista alergenów dla dyni w occie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na dynię w occie
Wartości odżywcze dyni w occie
Warto sięgać po dynię, ponieważ w sezonie wzrostu posiada ona najwięcej właściwości odżywczych. Jest również produktem, który w swoim składzie zawiera spore ilości witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.