Dynia na zimę
- Dynia (1500 g)
Przepis na dynię na zimę krok po kroku
Dynie pokrój w ćwiartki i usuń pestki.
Ułóż na blaszce pokrytej papierem do pieczenia.
Wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 st. C i piecz przez godzinę.
Wyciągnij dynię z piekarnika i łyżką wydrąż miąższ. Wrzuć go do blendera i zblenduj na gładką masę.
Miąższ przełóż do garnka i zagotuj. Włóż do suchych i czystych słoików.
Pasteryzuj 20 minut.
- Dżem z dyni
- Dynia w occie
- Patisony marynowane
- Ketchup z dyni
- Dynia marynowana
- Sałatka z dynią
- Pasztet z dyni
- Dżem z dyni i jabłek
- Leczo z dyni
- Dżem z dyni i pomarańczy
- Dżem z dyni z galaretką pomarańczową
- Mus z dyni
- Sok z dyni
- Pasta z dyni
- Dynia w zalewie octowej
- Dynia w zalewie słodko kwaśnej
- Wino z dyni
- Nalewka z dyni
- Przetwory z dyni
Więcej informacji na temat dyni na zimę
Dynia na zimę to doskonała opcja na to, by nieco dłużej cieszyć się dobrym smakiem tego ciekawego warzywa. Jest smaczna, a przy tym bardzo uniwersalna.
Przepis na dynię na zimę to pyszne rozwiązanie, jeśli nie wiesz, co zrobić z nadmiarem tego warzywa jesienią. Jeśli ktoś obdarował Cię smaczną dynią i nie masz pojęcia, w co ją przekształcić wypróbuj tego przepisu. Stworzysz z nim naprawdę smaczne i proste puree, które dobrze zakonserwowane wytrzyma kilka miesięcy. Takie puree możesz wykorzystać zarówno do przygotowania smacznej zupy, czy gulaszu, ale także prostych placuszków, czy słodyczy. Dynia ze względu na swój dość słodki i neutralny smak ma dość uniwersalne zastosowanie. Wszystko zależy od tego jak postanowisz ją przyprawić. Jeśli kochasz pumpkin spice latte, może wykorzystasz puree by przygotować tę smaczną kawę samodzielnie, nawet poza sezonem? Ten przepis sprawdzi się, jeśli chcesz nie za bardzo co z dyni, można zrobić. Nie jest to dość popularne warzywo. Zwykle ląduje tylko w zupie krem. A można naprawdę z niego wyczarować wiele różnych potraw. Jeśli nie za bardzo przepadasz za jego smakiem, może spróbujesz od dodania puree do kluseczek, które przygotowujesz na obiad? W takiej wersji zyskują piękny kolor i tylko delikatny smak. Ten przepis pozwoli Ci przygotować świetną bazę, którą potem możesz wykorzystać w swojej kuchni.
Zastanawiasz się co zrobić z dyni na zimę, by stworzyć smaczne i dobre dla zdrowia przetwory? Ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Dynia do słoików to najlepsze rozwiązanie, jeśli kochasz to warzywo i chcesz się nim cieszyć przez cały rok. Świetnie w tym przepisie sprawdzi się dynia hokkaido. Dynia to niezwykle zdrowy produkt, warto więc włączyć go do diety. Wykazuje działanie kardioprotekcyjne, wpływając m.in. na obniżenie zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego krwi. Jest warzywem niskokalorycznym i lekkostrawnym. Dynia jest bogatym źródłem witaminy A, błonnika pokarmowego, witaminy C, magnezu, potasu. Zbawiennie wpływa na pracę jelit i pobudza procesy trawienne.
Alergeny w dyni na zimę
Lista alergenów dla dyni na zimę przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na dynię na zimę
Wartości odżywcze dyni na zimę
To opcja, która zawiera sporo witamin i błonnika. Będzie zdrowym dodatkiem do wielu różnych potraw.
Energia i białka
(375g)
Węglowodany
(375g)
Tłuszcze
(375g)
Witaminy
(375g)
Składniki mineralne
(375g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.