Przepis na drink z amaretto krok po kroku

Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
shaker, szklanka wysoka

Kostki lodu umieść w szklance.

Do shakera wlej wódkę, likier amaretto oraz sok pomarańczowy i wymieszaj dokładnie.

Przelej do szklanek.

Drink z amaretto podany jest w szklance. Obok niej znajdują się kawałki pomarańczy oraz kostki lodu.
Drink z amaretto
Koszt przygotowania dania
9.37 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
244 kcal
Liczba alergenów w daniu
1
50

Drink z amaretto - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o drinku z amaretto

Drink z amaretto jest połączeniem soku pomarańczowego i likieru amaretto. Amaretto jest włoskim likierem o szerokim zastosowaniu. Z jego wykorzystaniem można przygotować wiele ciekawych drinków. Przepis na drinka z amaretto jest prosty do przygotowania, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia barmańskiego aby go zrobić. Do wykonania drinka potrzebne są następujące składniki: wódka, likier amaretto, sok pomarańczowy oraz kostki lodu.

Jak zrobić drinka z amaretto? W szklankach typu long umieść kostki lodu. W shakerze umieść wódkę, sok pomarańczowy i amaretto, wstrząśnij i przelej do szklanek. Udekoruj szklankę plastrem pomarańczy.

Amaretto to włoskiego pochodzenia likier wytwarzany na bazie migdałów oraz aromatu waniliowego. Amaretto zawiera do 30% zawartości alkoholu. Likier jest często składnikiem deserów, drinków i ciast. Jest także jednym z najczęściej kupowanych likierów alkoholowych.

Wódka jest wysokoprocentowym alkoholem powstającym z destylacji zacieru zbożowego lub ziemniaczanego. Wódka jest alkoholem znanym już w czasach średniowiecza. O pochodzenie wódki rywalizują wciąż dwa kraje Polska i Rosja. Wódkę wytwarza się ze spirytusu i dodatku wody. Wyróżniamy trzy rodzaje spirytusu: wyborowy, luksusowy i zwykły z czego luksusowy ma najmniej zanieczyszczeń. Odpowiednio do nazwy spirytusu nazwy swe mają także wódki: luksusowa, czysta zwykła i wyborowa. Wyróżnia się także wódki gatunkowe produkowane z dodatkiem fermentowanych owoców świeżych lub suszonych, ziół i przypraw lub soków owocowych.

Sok pomarańczowy możesz przygotować w domu lub kupić gotowy. Zwróć uwagę, aby był bez dodatku cukru oraz jeśli to możliwe świeżo wyciskany, a nie przygotowany z koncentratu. Pomarańcze wykorzystane do produkcji soku zawierają dużo kwasu foliowego oraz witaminy C, która odpowiada za wzmacnianie naszej odporności a kiedyś stosowana była w leczeniu i zapobieganiu szkorbutu.

Podsumowując łatwy drink z wódką idealnie pasuje na imprezę. Proporcje możesz zwiększyć i przygotować drink w dzbanku podając go na domówkę.

Wartości odżywcze drinka z amaretto

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(250g)
Energia (kalorie)
97.79 kcal
244.46 kcal
Białko
0.24 g
0.61 g
Fenyloalanina
0.00 mg
0.01 mg

Węglowodany w drinku z amaretto

Na 100g
Na porcję
(250g)
Węglowodany
8.39 g
20.96 g
Węglowodany przyswajalne
8.28 g
20.70 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.11 g
0.27 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(250g)
Tłuszcz
0.09 g
0.21 g
Tłuszcze nasycone
0.04 g
0.11 g
Tłuszcze nienasycone
0.04 g
0.10 g
Tłuszcze jednonasycone
0.01 g
0.03 g
Tłuszcze wielonasycone
0.03 g
0.07 g
Tłuszcze trans
0.00 g
0.00 g
Brak danych dla: likier amaretto.
czytaj dalej
Cholesterol
0.00 mg
0.00 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny drinka z amaretto 50
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w drinku z amaretto

Lista alergenów dla drinka z amaretto przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • likier Amaretto

Cena przygotowania drinka z amaretto

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Wódka
100 ml
2 kieliszki
25.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
5.00
Za 100 ml
Sok pomarańczowy
200 ml
niecała szklanka
4.00
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
0.80
Za 200 ml
Likier Amaretto
60 ml
30.00
Za 700.0 ml
Liczba opakowań 1
2.57
Za 60 ml
Lód
200 g
5.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
1.00
Za 200 g
Koszt składników
64.00
Jak oceniasz przepis na drink z amaretto
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 89.6% osób