Drink szarlotka

Opublikowano: 20.10.2021 r., 13:37 | Autor: Patrycja Czerwiak
Ulubiony
ikona podziel się Podziel się
Szarlotka drink w niskiej szklance
Drink szarlotka
Drink szarlotka to koktajl alkoholowy dla miłośników domowych wypieków. Ma wspaniały korzenny smak i pięknie się prezentuje. Będzie idealny na wszelkiego rodzaju imprezy.
Przygotowanie 10 min
184 kcal
Kcal w porcji
220 g
Wielkość porcji
89
Indeks glikemiczny
Przepis wegański
Składniki dla 1 porcji
  • Wódka (60 ml)
  • Sok jabłkowy (100 ml)
  • Lód (60 g)
Liczba porcji:
Przyprawy
cynamon
Sprzęt kuchenny
szklanka, shaker

Przepis na drinka szarlotka krok po kroku

Do shakera wlej wódkę i sok jabłkowy.

Dodaj lód i dokładnie wszystko wymieszaj.

Całość przelej do wysokiej szklanki.

Jak oceniasz przepis na drinka szarlotka
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 84,4% osób

Więcej informacji na temat drinka szarlotka

Drink szarlotka jest niezwykle pyszny, ale również bardzo efektowny, a jego przygotowanie zajmuje niezwykle mało czasu. To świetna opcja dla tych, którzy kochają słodkie, domowe wypieki. W tej opcji można ich wypróbować w formie ciekawego koktajlu alkoholowego. To świetna opcja, która na pewno zrobi furorę zwłaszcza na jesiennych imprezach, ze względu na rozgrzewający charakter napoju.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić drinka szarlotkę, by był niezwykle smaczny, a przy tym naprawdę łatwy w przygotowaniu ta receptura na pewno przypadnie ci do gustu. Całość zabiera niezwykle mało czasu, a do przygotowania wystarczą tylko 2 składniki, które łatwo znaleźć w każdym sklepie. To naprawdę podstawowy drink, ale ze względu na ciekawe połączenie smakowe jest po prostu fantastyczny.

Przepis na drinka szarlotkę jest bardzo prosty, dzięki czemu poradzi sobie z nim nawet początkująca osoba. Ten drink ma tylko dwa składniki. Pierwszym z nich jest wódka, którą łączy się z sokiem jabłkowym. Najlepiej użyć gęstego soku, dzięki czemu całość będzie dużo smaczniejsza. Dodatkowo do drinka dodaje się przypraw korzennych, które nadają temu napojowi wyjątkowego smaku. Zamiast cynamonu można też dodać przyprawy do szarlotki lub piernika, które zawierają też anyż czy kardamon. Dodatek tego rodzaju przypraw sprawia, że koktajl jest intensywny i bardzo rozgrzewający. Drink z cynamonem smakuje naprawdę fantastycznie.

Ten koktajl alkoholowy to naprawdę świetny pomysł na przepysznego drinka. Choć jest dosyć prosty, a do jego wykonania używa się tylko dwóch składników, całość na pewno nie jest banalna. To super opcja na imprezę, w jesiennym stylu. Można go zrobić także na domówkę. Aby przygotować go w prosty sposób najlepiej użyć shakera barmańskiego, który pozwala na dokładne zmieszanie całości. W przypadku braku drink najlepiej wymieszać łyżeczką. Ten koktajl do złudzenia przypomina domową szarlotkę, ze względu na udział soku jabłkowego. Całość najlepiej podawać w wersji schłodzonej, dzięki czemu smakuje dużo lepiej, a przy tym ma wspaniały zapach.

Alergeny w drinku szarlotka

Lista alergenów dla drinka szarlotka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na drinka szarlotka

Wartości odżywcze drinka szarlotka

na 100g gotowej potrawy

To napój, który ze względu na dodatek alkoholu nie powinien gościć zbyt często w menu.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(220g)
Energia (kcal)
83.91
184.60
Białko (g)
0.05
0.10

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(220g)
Węglowodany (g)
5.14
11.30
Węglowodany przyswajalne (g)
5.05
11.10
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
0.09
0.20

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(220g)
Tłuszcz (g)
0.06
0.13
Tłuszcze nasycone (g)
0.04
0.08
Tłuszcze nienasycone (g)
0.02
0.05
Tłuszcze jednonasycone (g)
0.00
0.01
Tłuszcze wielonasycone (g)
0.02
0.04
Cholesterol (mg)
0.00
0.00
Szacunkowy indeks glikemiczny drinka szarlotka 89
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Szacunkowy koszt przygotowania drinka szarlotka

Koszt składników
34.00
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Wódka
60 ml
25.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 1
3.00
Za 60 ml
Sok jabłkowy
100 ml
4.00
Za 1000,0 ml
Liczba opakowań 1
0.40
Za 100 ml
Lód
60 g
5.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.30
Za 60 g
Koszt składników
34.00