Dorsz po kaszubsku
- Dorsz filet (400 g)
- Bulion warzywny (250 ml)
- Passata pomidorowa (300 g)
- Papryka czerwona (250 g)
- Marchewka (90 g)
- Cebula czerwona (100 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
Przepis na dorsza po kaszubsku krok po kroku
Pokrój w kostkę paprykę i cebulę. Warzywa podsmaż w garnku na rozgrzanej oliwie. Dodaj paprykę wędzoną i słodką.
Wlej bulion warzywny i passatę pomidorową. Wrzuć pokrojoną w kostkę marchewkę. Przypraw solą i pieprzem.
Duś pod przykryciem przez 15 minut.
Pokrój rybę w kostkę. Dodaj do sosu. Duś kolejne 15 minut.
-
Szczupak
-
Flądra
-
Pstrąg pieczony
-
Pstrąg z piekarnika
-
Ryba po grecku tradycyjna
-
Karp w galarecie
-
Dorsz z piekarnika
-
Śledzie w occie
-
Ryby w occie
-
Ryba w galarecie
-
Śledzie z żurawiną i czerwoną cebulą
-
Ryba w panierce
-
Ryba faszerowana
-
Śledzie po kaszubsku
-
Śledzie salsa
-
Śledzie po meksykańsku
-
Ryba smażona
-
Ryba po grecku
-
Ryba na wigilię
Więcej informacji na temat dorsza po kaszubsku
Dorsz po kaszubsku to niezwykle ciekawy pomysł na smaczną rybę, która sprawdzi się na co dzień. Ta ryba doskonale smakuje na ciepło, ale również na zimno. Będzie dobrym wyborem na imprezę, czy święta.
Przepis na dorsza po kaszubsku to smaczny pomysł na obiad, czy kolację. Smażony dorsz podany w sosie pomidorowym z warzywami jest naprawdę wyjątkowy. Filety są niezwykle delikatne, a przy tym bardzo aromatyczne. Sprawdzony przepis na dorsza nie jest skomplikowany, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Składa się on między innymi z pomidorów, które posiadają wiele wartości odżywczych. Maja między innymi działanie antynowotworowe, przeciw miażdżycowe, moczopędne, a także wpływają na odporność, układ trawienny i nerwowy. Dzieje się to wszystko dzięki witaminom i składnikom odżywczym występującym w ich składzie. Do przygotowania tego dania możesz wykorzystać każdy gatunek dorsza dostępny w sklepie. Jednak nieważne, jaki gatunek ryby zostanie wykorzystany, ważne, aby filet z dorsza był świeży, z pewnego źródła i dobrze przyrządzony.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić dorsza po kaszubsku, by był pyszny i dobry dla zdrowia, to ten prosty przepis stanowi najlepszy wybór. Ryby w Polsce nie są wykorzystywane tak często, jak powinny. Warto to jednak zmienić. Dorsz ma wspaniały potencjał, gdyż jest rybą niezwykle delikatną, a przy tym niskokaloryczną. Sprawdza się więc również na różnego rodzaju dietach. Poza tym warto po niego sięgać, gdyż jest naprawdę zdrową rybą. Podobnie jak większość innych ryb, dorsz jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Jest również bogaty w witaminy B12 i B6, niacynę, a także witaminy E, A i C. Ze względu na dużą ilość protein dorsz jest również świetnym źródłem aminokwasów egzogennych (są to aminokwasy, które musimy dostarczać z zewnątrz, ponieważ organizm nie jest w stanie ich samodzielnie wyprodukować). Jest dobrym źródłem fosforu, potasu, selenu i innych mikroelementów. Ma właściwości przeciwzapalne, wpływa korzystnie na poziom cholesterolu, a także zmniejsza ryzyko rozwoju depresji.
Alergeny w dorszu po kaszubsku
Lista alergenów dla dorsza po kaszubsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Dorsz filet
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze dorsza po kaszubsku
To opcja, która zawiera sporo białka i witamin.
Energia i białka
(359g)
Węglowodany
(359g)
Tłuszcze
(359g)
Witaminy
(359g)
Składniki mineralne
(359g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.