Dorsz pieczony w folii
- Dorsz filet (270 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
Przepis na dorsza pieczonego w folii krok po kroku
Do głębokiego talerze wlej oliwę, dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek i przyprawy.
Do zalewy włóż rybę i dokładnie obtocz w oliwie z przyprawami.
Rybę szczelnie owiń folią i ułóż w naczyniu żaroodpornym. Piecz ok. 20-30 minut w 180 stopniach.
-
Szczupak
-
Flądra
-
Pstrąg pieczony
-
Pstrąg z piekarnika
-
Ryba po grecku tradycyjna
-
Karp w galarecie
-
Dorsz z piekarnika
-
Śledzie w occie
-
Ryby w occie
-
Ryba w galarecie
-
Śledzie z żurawiną i czerwoną cebulą
-
Ryba w panierce
-
Ryba faszerowana
-
Śledzie po kaszubsku
-
Śledzie salsa
-
Śledzie po meksykańsku
-
Ryba smażona
-
Ryba po grecku
-
Ryba na wigilię
Więcej informacji na temat dorsza pieczonego w folii
Dorsz to jedna z najpopularniejszych i najczęściej przyrządzanych ryb. Jest to chuda ryba morska, którą charakteryzuje białe, delikatne mięso o łagodnym smaku. Dorsz to bardzo dobre źródło pełnowartościowego białka i wszystkich niezbędnych dla organizmu aminokwasów, dostarcza także kwasów omega-3 bardzo ważnych dla zdrowia oraz niektórych składników mineralnych. Dlatego zdecydowanie warto regularnie włączać go do swojego jadłospisu, zwłaszcza, że wszystkie zalecenia mówią o obecności minimum 2 porcji ryb tygodniowo. Dorsz pieczony w folii to pyszny pomysł na obiad dla całej rodziny, który jest nie tylko smaczny i zdrowy, ale również bardzo szybki i prosty w wykonaniu. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić dorsza pieczonego w folii aluminiowej z piekarnika jesteś w odpowiednim miejscu. Nasz przepis to dobry pierwszy krok, wskazówka i inspiracja do przygotowania tego pysznego dania. Jest ono niskokaloryczne dlatego świetnie sprawdzi się również u osób na dietach odchudzających, a dzięki temu że do ryby pasuje wiele różnych dodatków każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Przepis na dorsza pieczonego w folii jest bardzo prosty i z pewnością poradzi sobie z nim każdy, nawet bez większego doświadczenia kulinarnego. Dzięki pieczeniu w folii mięso zachowuje swoją delikatność i soczystość. Świeżego, jak również mrożonego dorsza możesz podawać z wieloma warzywami - świetnie sprawdzają się między innymi warzywa korzeniowe takie jak ziemniaki, marchewka, seler, czy pietruszka. Możesz zetrzeć je na tarce lub pokroić w plastry lub talarki i piec razem z rybą. Dobrym dodatkiem jest również szpinak, pomidorki koktajlowe czy buraki. Ze względu na to, że dorsz ma badzo delikatny smak dobrze, aby był on doprawionym świeżo mielonym pieprzem, tymiankiem, rozmarynem, koperkiem, sokiem z cytryny lub musztardą. Nie bój się eksperymentować w kuchni i znajdź takie połączenie smaków, które najbardziej Ci odpowiada. Poznaj nasz przepis na dorsza pieczonego w folii, z pewnością zagości w Twojej kuchni na długo.
Alergeny w dorszu pieczonym w folii
Lista alergenów dla dorsza pieczonego w folii przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Dorsz filet
Wartości odżywcze dorsza pieczonego w folii
Dorsz pieczony w folii to bardzo zdrowe, niskokaloryczne danie, będące źródłem pełnowartościowego białka. Zgodnie z zaleceniami ryba powinna być spożywana minimum 2 razy w tygodniu, dlatego warto włączyć to danie do swojej diety.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.