Dorsz panierowany
- Dorsz filet (500 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mąka kukurydziana - Pół szklanki (100 g)
- Olej rzepakowy (50 ml)
Przepis na dorsz panierowany krok po kroku
Filety z dorsza pokrój na mniejsze kawałki. Dopraw solą i pieprzem.
W miseczce roztrzep jajko. Dorsza zamocz w jajku i oprósz mąką kukurydzianą.
Na patelni rozgrzej olej i smaż rybę z obydwu stron, aż będzie rumiana.
-
Szczupak
-
Flądra
-
Pstrąg pieczony
-
Pstrąg z piekarnika
-
Ryba po grecku tradycyjna
-
Karp w galarecie
-
Dorsz z piekarnika
-
Śledzie w occie
-
Ryby w occie
-
Ryba w galarecie
-
Śledzie z żurawiną i czerwoną cebulą
-
Ryba w panierce
-
Ryba faszerowana
-
Śledzie po kaszubsku
-
Śledzie salsa
-
Śledzie po meksykańsku
-
Ryba smażona
-
Ryba po grecku
-
Ryba na wigilię
Więcej informacji na temat dorsza panierowanego
Dorsz panierowany to doskonała propozycja na pyszny i szybki obiad dla Twojej rodziny. Panierowana ryba jest chrupiąca i zachowuje swoją wilgoć. Przepis na dorsza panierowanego jest bardzo prosty nie musisz mieć więc dużego doświadczenia kulinarnego aby go przygotować. Do zrobienia dorsza w panierce będą Ci potrzebne następujące produkty spożywcze: filet z dorsza, mąka kukurydziana, jajko, sól, pieprz i olej rzepakowy.
Jak zrobić dorsza panierowanego? Filet z dorsza pokrój na mniejsze kawałki, dopraw solą i pieprzem. W misce ubij jajko. Rybę maczaj w jajku następnie panieruj w mące kukurydzianej. Tak przygotowane filety usmaż na rozgrzanym oleju rzepakowym aż będą złote z obydwu stron. Filet z dorsza na patelni możesz także usmażyć na maśle klarowanym, które ma wysoką temperaturę dymienia i idealnie nadaje się do smażenia.
Dorsz jest rybą morską. Mięso dorsza zawiera kwasy omega 3 ważnych dla naszego zdrowia i wspomagających pracę układu sercowo-naczyniowego. Jest również źródłem wysokiej jakości pełnowartościowego i łatwo przyswajalnego białka. Białko bierze udział w wielu ważnych reakcjach w naszym organizmie. Jest budulcem naszych komórek, jest substratem do produkcji hormonów białkowych między innymi insulina, prolaktyna czy hormon wzrostu. Insulina jest bardzo ważnym hormonem pomagającym cząsteczkom glukozy trafić do mięśni. Ryby morskie zawierają także duże ilości jodu, witaminy A i D. Witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Zapobiega występowaniu osteoporozy, wspomaga mineralizację kości, korzystnie wpływa na rozwój mózgu.
Mąka kukurydziana jest źródłem łatwo przyswajalnych węglowodanów. Nie zawiera glutenu więc mogą ją spożywać osoby z celiakią. Mąka kukurydziana doskonale podkreśla smak ryby oraz powoduje, że panierka jest przyjemnie chrupiąca.
Podsumowując filet z dorsza to idealne danie na obiad dla całej rodziny. Szybki i smaczny do przygotowania dorsz idealnie zastąpi gotowe paluszki rybne. Dobry i łatwy przepis wykona nawet największy laik bez doświadczenia w kuchni.
Alergeny w dorszu panierowanym
Lista alergenów dla dorsza panierowanego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Dorsz filet
- Jajko
Wartości odżywcze dorsza panierowanego
Dorsz panierowany to dobre źródło białka i kwasów tłuszczowych omega 3. Dorsz jest chudą rybą dlatego dobrze sprawdza się na dietach redukcyjnych. Spożywaj ryby co najmniej 2 razy w tygodniu.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.