Domowe frytki z piekarnika
- Ziemniaki późne - 18 średnich sztuk (1800 g)
- Olej rzepakowy - 7 łyżek stołowych (70 ml)
Przepis na domowe frytki z piekarnika krok po kroku
Ziemniaki obierz ze skórki i posiekaj w słupki.
Umieść je w misce.
Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek i wlej olej rzepakowy.
Dopraw solą, pieprzem i papryką ostrą.
Dodaj rozmaryn i wymieszaj.
Blachę wyłóż papierem do pieczenia.
Umieść na niej frytki.
Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 30-35 minut.
-
Ziemniaczki z piekarnika
-
Frytki z batatów
-
Frytki z piekarnika
-
Frytki belgijskie
-
Frytki
-
Bataty z piekarnika
-
Frytki z marchewki
-
Poutine
-
Frytki z dyni
-
Frytki z cukinii
-
Frytki stekowe
-
Frytki w piekarniku
-
Zakręcone frytki
-
Frytki z serem
-
Frytki z selera
-
Sos do frytek
-
Frytki z buraków
-
Ziemniaki z piekarnika
-
Frytki domowe
Więcej informacji na temat domowych frytek z piekarnika
Domowe frytki z piekarnika to bardzo dobry pomysł na pyszny dodatek do obiadu dla całej rodziny. Frytki z piekarnika są chrupiące i doskonale pasują jako dodatek do wielu potraw. Frytki pieczone w domu zawierają mniejszą ilość kalorii niż te smażone na tłuszczu. Przepis na domowe frytki z piekarnika jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: ziemniaki, czosnek, rozmaryn, papryka ostra, olej rzepakowy, sól, pieprz.
Jak zrobić domowe frytki z piekarnika? Ziemniaki obierz ze skórki i posiekaj w słupki. Umieść je w misce. Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek i wlej olej rzepakowy. Dopraw solą, pieprzem i papryką ostrą. Dodaj rozmaryn i wymieszaj. Blachę wyłóż papierem do pieczenia. Umieść na niej frytki. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 30-35 minut.
Czosnek jest od lat ceniony za właściwości zapobiegające przeziębieniom. Czosnek jest źródłem witaminy C, witamin z grupy B, żelaza, kwercetyny oraz związków siarki, którym zawdzięcza swój specyficzny zapach. Czosnek reguluje poziom cukru we krwi, obniża poziom cholesterolu oraz zapobiega nowotworom. Ziemniaki są warzywem lekkostrawnym. Zawierającym małą ilość kalorii. Ziemniaki są cennym źródłem błonnika. Mają wysoki indeks sytości, dzięki czemu dłużej czujemy się najedzeni. Ziemniaki zawierają dużo witaminy C, są też skarbnicą potasu, fosforu i wapnia. Witamina C jest silnym naturalnym przeciwutleniaczem. Wspomaga także odporność oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Fosfor jest pierwiastkiem niezbędnym do budowy kości i zębów. Warto włączyć więc ziemniaki do swojego jadłospisu.
Podsumowując pyszne frytki z ziemniaków to idealny dodatek do obiadu. Pieczone ziemniaki podać można także na lunch lub podwieczorek. Dodatek sosu domowej roboty wzbogaci smak frytek. Prosty przepis nie sprawi Ci większych problemów. Frytki są dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Można je przechowywać przez kilka godzin w temperaturze pokojowej.
Alergeny w domowych frytkach z piekarnika
Lista alergenów dla domowych frytek z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na domowe frytki z piekarnika
Wartości odżywcze domowych frytek z piekarnika
Domowe frytki z piekarnika to bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego. Zawierają one średnią ilość kalorii i świetnie sprawdzą się na diecie redukcyjnej. Ziemniaki są dobrym źródłem składników mineralnych i witamin.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.