Deser z wiśniami
- Napój migdałowy (mleko roślinne) niesłodzone - 1 szklanka (250 ml)
- Nasiona chia - 3 łyżki (30 g)
- Odżywka białkowa - 1 łyżka (10 g)
- Kakao niesłodzone - 1 łyżeczka (5 g)
- Wiśnie mrożone (50 g)
Przepis na deser z wiśniami krok po kroku
Chia zalej mlekiem, dodaj odżywkę i kakao.
Wymieszaj i odstaw do lodówki na kilka godzin lub całą noc.
Na wierzch ułóż ciepłe lub zimne owoce.
Więcej informacji na temat deseru z wiśniami
Wiśnie to pyszne i bardzo zdrowe owoce, które świetnie sprawdzają się jako samodzielna przekąska, a także składnik wielu deserów. Najlepiej komponują się z czekoladą, kakao i słodkim smakiem, który doskonale dopełniają swoją lekką kwaskowością. Poznaj nasz pomysł na najlepszy deser z wiśniami na bazie czekoladowego puddingu chia, który idealnie sprawdzi się jako śniadanie na wynos, lekka przekąska, czy fit deser. To bardzo prosty i szybki przepis, z którym na pewno poradzisz sobie nawet, nie mając dużego doświadczenia w kuchni, a jego przygotowanie zajmie Ci dosłownie kilka minut. Jak zrobić deser z wiśniami, aby był naprawdę pyszny i dobry na każdą okazję? Składniki, których będziesz potrzebować to wiśnie: świeże, mrożone lub drylowane wiśnie ze słoika, nasiona chia, mleko lub Twój ulubiony napój roślinny, kakao, a także odżywka białkowa. Jeśli chcesz skorzystać z napoju roślinnego, zwróć uwagę aby wybrać produkt bez dodatku cukru oraz wzbogacony w wapń i witaminę B12, które są często niedoborowe w dietach roślinnych. Odżywka białkowa zwiększy sytość deseru oraz uzupełni dietę w ten ważny mikroskładnik, niezbędny do budowy mięśni. Wiśnie i kakao to jedne z najlepszych źródłem polifenoli, czyli bardzo wartościowych substancji o silnym działaniu przeciwzapalnym, które mają właściwości przeciwstarzeniowe, antyoksydacyjne, a nawet antynowotworowe. Jak widzisz, deser z wiśniami jest nie tylko smaczny, ale też bardzo zdrowy i pełen wartości odżywczych. Przepis na deser z wiśniami, to przepis, który zdecydowanie warto znać, aby zadbać o zdrowie nie rezygnując jednocześnie z ulubionych, słodkich deserów. Koniecznie czytaj dalej i sprawdź, jak zrobić najlepszy deser z wiśniami, chia i kakao krok po kroku.
Alergeny w deserze z wiśniami
Lista alergenów dla deseru z wiśniami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- napój migdałowy (mleko roślinne) niesłodzone
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- odżywka białkowa
Wartości odżywcze deseru z wiśniami
Wybieraj napoje roślinne wzbogacone w wapń, aby uzupełnić poziom tego składnika w diecie.
Energia i białka
(345g)
Węglowodany
(345g)
Tłuszcze
(345g)
Witaminy
(345g)
Składniki mineralne
(345g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.