Deser z mleka w proszku
- Mleko 3,2% (170 ml)
- Cukier - 1,5 szklanki (300 g)
- Wiórki kokosowe (320 g)
- Masło - 1,5 kostki (300 g)
- Mleko w proszku (350 g)
- Kakao 16% (proszek) - 5 płaskich łyżek stołowych (50 g)
Przepis na deser z mleka w proszku krok po kroku
Do garnka wlej mleko, dodaj cukier, wsyp 250 g wiórków kokosowych, masło i podgrzej do rozpuszczenia masła.
Wystudź masę.
Dodaj mleko w proszku i kakao, wymieszaj.
Formuj okrągłe kule i obtocz je w wiórkach kokosowych.
Schłodź w lodówce przez 30 minut.
Więcej informacji na temat deseru z mleka w proszku
Deser z mleka w proszku to sprawdzony przepis na pyszny dodatek do kawy i herbaty podczas spotkania z rodziną i znajomymi. Pomysł na deser możesz wykorzystać także dla niezapowiedzianych gości, gdyż jego przygotowanie jest błyskawiczne. Przepis na deser z mleka w proszku jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia deseru potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mleko w proszku, masło, mleko 3,2%, wiórki kokosowe, cukier, kakao.
Jak zrobić deser z mleka w proszku? Do garnka wlej mleko, dodaj cukier, wsyp wiórki kokosowe, masło i podgrzej do rozpuszczenia masła. Wystudź masę. Dodaj mleko w proszku i kakao, wymieszaj. Formuj okrągłe kule i obtocz je w wiórkach kokosowych. Schłodź w lodówce przez 30 minut.
Wiórki kokosowe są dobrym źródłem potasu, fosforu oraz folianów. Zawierają dużo kwasów tłuszczowych nasyconych. Są to jednak inne kwasy niż te pochodzenia zwierzęcego. Kwasy tłuszczowe nasycone pochodzenia roślinnego mają krótsze łańcuchy dzięki czemu ich trawienie odbywa się w inny sposób, nie wymagają one enzymów, aby zostały przyswojone przez nasz organizm. To sprawia, że nie podnoszą poziomu cholesterolu we krwi ani stężenia trójglicerydów. Wiórki kokosowe są jednak produktem wysokokalorycznym, dlatego powinieneś uważać na ich ilość w codziennej diecie. Mleko krowie jest bardzo często używanym przez nas produktem w kuchni. Mleko ma także szerokie zastosowanie w przetwórstwie. Można z niego przygotowywać sery, jogurty czy twarogi. Mleko krowie jest bardzo dobrym źródłem wapnia oraz tłuszczu mlecznego. Tłuszcz mleczny jest zemulgowaną formą tłuszczu, dzięki jego formie łatwo się przyswaja więc może być spożywany przez osoby mające problemy z woreczkiem żółciowym.
Podsumowując szybkie i pyszne kulki z mleka w proszku to bardzo dobry pomysł na deser. Kule są dobre do spożycia po krótkim schłodzeniu. Deser można przechowywać w lodówce przez 2-3 dni w szczelnym pojemniku. Kule z mleka w proszku można przygotować w różnych wersjach smakowych i z różnymi dodatkami.
Alergeny w deserze z mleka w proszku
Lista alergenów dla deseru z mleka w proszku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Masło
- Mleko w proszku
Wartości odżywcze deseru z mleka w proszku
Deser z mleka w proszku to słodki domowy wyrób zawierający dużą ilość kalorii. Kule z mleka są także źródłem cukru, który gwałtownie podnosi poziom glukozy we krwi. Nie powinniśmy spożywać tego typu deserów częściej niż raz w tygodniu.
Energia i białka
(70g)
Węglowodany
(70g)
Tłuszcze
(70g)
Witaminy
(70g)
Składniki mineralne
(70g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.