Deser z awokado
- Awokado - 2 sztuki (400 g)
- Kakao 16% (proszek) - 4 łyżki (40 g)
- Miód - 3 łyżki (30 g)
- Ekstrakt waniliowy - 1 łyżeczka (5 ml)
Przepis na deser z awokado krok po kroku
Pokrój awokado na pół, usuń pestki i wyłóż miąższ do miski.
Dodaj kakao w proszku, ekstrakt waniliowy, miód. Całość wymieszaj.
A następnie za pomocą blendera lub miksera, zmiksuj składniki na gładką masę.
Przełóż deser do pucharków lub miseczek do serwowania.
-
Sernik złota rosa
-
Smoothie
-
Chlebek bananowy fit
-
Legumina
-
Nutella ze śliwek
-
Ciastka czekoladowe
-
Pieczone jabłka
-
Deser z galaretki
-
Lody bananowe
-
Galaretka bez cukru
-
Słodycze bez cukru
-
Sernik z brzoskwiniami z wiaderka
-
Ciasto bananowe fit
-
Affogato
-
Ciastka z kleiku ryżowego
-
Fit tiramisu
-
Brownie z buraka
-
Trufle czekoladowe
-
Dietetyczne desery
Więcej informacji na temat deseru z awokado
Na pewno wielu z nas nie kojarzy awokado z czymś słodkim a na pewno nie z deserem. Dlatego koniecznie poznaj dzisiaj mój prosty przepis na zdrowy i fit deser z awokado.
Deser z awokado to niezwykła i zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych słodkości. Wykorzystuje miąższ dojrzałego awokado jako bazę, co nadaje mu kremową i gładką konsystencję. Awokado jest naturalnym źródłem zdrowych tłuszczów, witamin i minerałów, co czyni ten deser nie tylko smacznym, ale również pożywnym.
Awokado jest bogate w zdrowe tłuszcze, głównie jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które są korzystne dla serca. Jest także źródłem błonnika, witamin (takich jak witamina K, witamina E, witamina C, witaminy z grupy B) oraz minerałów (w tym potasu, magnezu i miedzi).
Może być dodawane do sałatek, kanapek, wrapów czy przygotowywane jako guacamole. Jego gładka konsystencja sprawia, że jest również używane jako baza dla zdrowych deserów, jak musy czy puddingi.
Warto podkreślić, że tłuszcze obecne w awokado to tłuszcze zdrowe, które pomagają regulować poziom cholesterolu i wspierają zdrowie układu sercowo-naczyniowego.
Awokado jest doskonałym dodatkiem do zdrowej diety ze względu na swoje korzyści zdrowotne i wartości odżywcze. Jednak, ze względu na kaloryczność, wartość odżywczą i własne indywidualne potrzeby, zaleca się spożywanie go z umiarem.
Aby przygotować ten deser, miąższ awokado jest zazwyczaj miksowany z dodatkami takimi jak kakao w proszku, miód lub inne naturalne słodziki, ekstrakt waniliowy i odrobina soli. Dzięki temu deser zyskuje intensywny smak czekoladowy i delikatną słodycz. Po dokładnym zmiksowaniu składników deser jest zazwyczaj przekładany do miseczek lub pucharków, a następnie schładzany w lodówce, aby uzyskać odpowiednią konsystencję.
Sam widzisz, jak cenny jest to produkt, stał się on bardzo łatwy w dostępie, dlatego warto go wykorzystać. Nieco niżej przedstawiam swój przepis na deser z awokado, który przygotujesz w domu. Przekonaj się jak zrobić deser z awokado i zobacz, jaki jest smaczny.
Nie ma nic lepszego niż domowy, dietetyczny deser. Będzie najlepsze dla wszystkich domowników.
Alergeny w deserze z awokado
Lista alergenów dla deseru z awokado przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na deser z awokado
Wartości odżywcze deseru z awokado
Zamiast miodu możesz użyć syropu klonowego.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.