Cytrynówka z bimbru

Opublikowano: 17.02.2024 r., 13:19 | Autor: Aleksandra Dziura
Ulubiony
ikona podziel się Podziel się
Domowa cytrynówka na bazie bimbru
Cytrynówka z bimbru
Poznaj przepis na domową cytrynówkę na bazie bimbru.
Przygotowanie 30 min
110 kcal
Kcal w porcji
100 g
Wielkość porcji
80
Indeks glikemiczny
Przepis wegański
Składniki dla 20 porcji
  • Cytryna - 7-10 sztuk (1000 g)
  • Cukier (500 g)
  • Bimber (500 ml)
Liczba porcji:
Sprzęt kuchenny
duży garnek, butelka szklana, korek od butelki

Przepis na cytrynówkę z bimbru krok po kroku

Cytryny dokładnie umyć, przekrój na połówki lub ćwiartki.

Przekrojone cytryny ułóż w dużym naczyniu i zalej alkoholem. Odstaw w zacienione miejsce na minimum 24 godziny.

Do garnka wlej 500 ml wody, dodaj cukier, wymieszaj i podgrzewaj do uzyskania konsystencji gęstego syropu.

Wyciągnij cytryny, wyciśnij z nich sok do alkoholu.

Połącz ze sobą oba płyny.

Przecedź cytrynówkę i rozlej do butelek.

Odstaw w zacienione miejsce na ok. 10-14 dni.

Jak oceniasz przepis na cytrynówkę z bimbru
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100,0% osób

Więcej informacji na temat cytrynówki z bimbru

Cytrynówka z bimbru, czyli domowa nalewka ze świeżych cytryn, to jeden z najpopularniejszych domowych alkoholi. Charakteryzuje ją ciekawe połączenie kwaśnego, słodkiego i gorzkiego smaku. Sprawdzi się jako drink sam w sobie, jednak może być też składnikiem innych rodzajów drinków i napojów alkoholowym z różnorodnymi dodatkami. Możesz przygotować je na przykład na imprezę. Mocna cytrynówka z bimbru świetnie komponuje się z wieloma składniki na przykład sokiem z innych owoców cytrusowych, wodą gazowaną, czy tonikiem. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić cytrynówkę z bimbru, aby była naprawdę dobra, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz pomysł na szybki, prosty, sprawdzony przepis. Składniki, które będą niezbędne do jej przygotowania to świeże cytryny, w całości ze skórką, bimber, cukier oraz woda. Wystarczy, że pokroisz cytryny na mniejsze cząstki, zalejesz alkoholem a po upływie przynajmniej 24 godzin, otrzymany alkohol z sokiem cytrynowym połączysz z syropem otrzymanym z podgrzewania wody i cukru. To wszystko, co musisz zrobić, aby powstała najlepsza cytrynów z bimbru. To bardzo prosty i szybki przepis na cytrynówkę z bimbru, który przygotujesz bez problemu nawet nie mając większego doświadczenia w przygotowywaniu domowych nalewek, czy innych alkoholi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, o tym jak ją przygotować i jakie są uniwersalne proporcje wszystkich składników, czytaj dalej aby poznać szczegółowy przepis. Pamiętaj jednak, że mimo że domowym alkoholom na bazie owoców często przypisuje się wiele właściwości prozdrowotnych, alkohol w każdej ilości i pod każdą postacią może mieć negatywny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie organizmu. Dlatego cytrynówka z bimbru ani żadne inne alkohole nie powinny być traktowane jako coś zdrowego.

Alergeny w cytrynówce z bimbru

Lista alergenów dla cytrynówki z bimbru przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na cytrynówkę z bimbru

Wartości odżywcze cytrynówki z bimbru

na 100g gotowej potrawy

Alkohol w każdej ilości może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie.

Szacunkowy indeks glikemiczny cytrynówki z bimbru 80
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Szacunkowy koszt przygotowania cytrynówki z bimbru

Koszt składników
50.30
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Cytryna
1000 g
7-10 sztuk
1.30
Za 180,0 g
Liczba opakowań 6
7.22
Za 1000 g
Cukier
500 g
2.50
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
1.25
Za 500 g
Bimber
500 ml
40.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 1
40.00
Za 500 ml
Koszt składników
50.30