Cytryna z imbirem do słoika
- Cytryna (300 g)
- Imbir korzeń (10 g)
- Miód (250 g)
Przepis na cytrynę z imbirem do słoika krok po kroku
Do rondelka wlej 1 szklankę wody i dodaj miód. Gotuj na małym ogniu aż do rozpuszczenia.
Imbir obierz i pokrój w kostkę, dodaj do syropu w rondelku. Gotuj całość 5 minut.
Cytryny wyszoruj, pokrój w cienkie plastry i ułóż w słoiczkach. Całość zalej syropem.
Słoiczki zakręć i odstaw do wystudzenia.
W garnku zagrzej wodę i ustaw w nim słoiczki z cytrynami, podgrzewaj przez 15 minut, a następnie ostudź. To pomoże uchronić cytryny przed rozwojem niebezpiecznych drobnoustrojów.
Więcej informacji na temat cytryny z imbirem do słoika
Cytryna z imbirem do słoika to świetna opcja dla wszystkich miłośników prostych dodatków, które zmieniają całe główne danie. Przygotowanie zajmuje tylko chwilę.
Przepis na cytrynę z imbirem do słoika to doskonały dodatek do herbaty, ale także deserów, czy naparów ziołowych. Wszystkie napoje z jej dodatkiem smakują po prostu fantastycznie. Cytryna z odrobiną cukru wzbogaci każdą herbatę, jest tak pyszna, że niektórzy dodają jej nawet do kawy. Będzie idealnym wyborem zwłaszcza na jesienne popołudnia i wieczory. Ze względu na dużą ilość witamin i składników mineralnych sprawdzi się świetnie w zwalczaniu pierwszych objawów infekcji. Ze względu na delikatne składniki, sprawdzi się nawet dla dzieci. To świetna opcja również dla kobiet w ciąży, gdyż ten specyfik jest w 100% bezpieczny również dla nich.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić cytrynę z imbirem do słoika, by była smaczna, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Idealnie sprawdzi się do herbaty. Choć można znaleźć ją w większych sklepach, to ta zrobiona w domu smakuje najlepiej. To doskonały pomysł na plastry cytryny w zalewie z cukrem i imbirem. Cytryny są świetnym źródłem witaminy C, potężnego antyoksydantu, który doskonale sprawdza się w ochronie organizmu przed szybszym starzeniem, czy szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W dodatku pozwala zwalczyć powstający w organizmie stan zapalny. Imbir, który również jest składnikiem tego dodatku to wspaniałe źródło wielu cennych składników prozdrowotnych. Ma on właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, dzięki czemu sprawdzi się w zwalczaniu infekcji. Oprócz tego działanie napotne, przeciwgorączkowe i rozgrzewające, więc sprawdzi się idealnie w czasie przeziębienia. To dobry środek przeciwwymiotny, więc napar z jego dodatkiem sprawdzi się w przypadku nudności.
Wykonanie tego dodatku jest niezwykle proste, więc sprawdzi się nawet dla początkujących kucharzy. Wystarczą tylko małe słoiczki, do których można zapakować cytryny. To ciekawa alternatywa dla sklepowych syropów, które zwykle zawierają za dużo cukru i sporo konserwantów.
Alergeny w cytrynie z imbirem do słoika
Lista alergenów dla cytryny z imbirem do słoika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na cytrynę z imbirem do słoika
Wartości odżywcze cytryny z imbirem do słoika
To danie zawiera dość spory indeks glikemiczny, więc nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(56g)
Węglowodany
(56g)
Tłuszcze
(56g)
Witaminy
(56g)
Składniki mineralne
(56g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.