Cynamonki z ciasta francuskiego
- Ciasto francuskie - 1 rulon (370 g)
- Masło - 3 łyżki (30 g)
- Cukier - 3 łyżki (30 g)
- Cynamon - 2 łyżki (20 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na cynamonki z ciasta francuskiego krok po kroku
Masło rozpuść w rondelku.
Rozwiń rulon ciasta i posmaruj masłem.
Cynamon wymieszaj z przyprawą korzenną i cukrem.
Posyp ciasto równomiernie.
Zawiń ciasto w rulon i pokrój w plastry o grubości 3-4 cm.
Jajko roztrzep i posmaruj cynamonki, upiecz ciastka w piekarniku przez 20 minut w 180 st. C.
Więcej informacji na temat cynamonek z ciasta francuskiego
Cynamonki z ciasta francuskiego w moim wykonaniu to cynamonowe rollsy. Słodkie i pyszne domowe bułeczki to szybkie i łatwe w przygotowaniu łakocie.
Są to mini bułeczki na bazie ciasta francuskiego z cynamonem w środku, a na wierzchu polane lukrem. Będzie to świetny pomysł na słodką przekąskę w ciągu dnia lub deser idealnie pasujący do aromatycznej, świeżo palonej kawy. Cynamonowe rollsy sprawdzą się także jako przekąska poza domem, ponieważ przetransportujesz je w prosty sposób. Nie martw się, na drugi dzień będą tak samo dobre, jak w dniu, w którym zostały przygotowane.
Dzisiaj przedstawię Ci przepis na cynamonki z ciasta francuskiego, do jego przygotowania będziesz potrzebować ogólnodostępne produkty spożywcze takie jak: cynamon, cukier, masło, jajko, ciasto francuskie w rulonie.
Ja zazwyczaj korzystam z gotowego ciasta w rulonie, które jest dostępne, w każdym większym sklepie. Dzięki niemu przepyszne przekąski powstają w 15 minut. Jeśli jednak chcesz, śmiało możesz przygotować ciasto od podstaw, to będzie jednak trochę bardziej czasochłonne, ciasto francuskie musi leżakować w lodówce przez godzinę.
Dlatego zawsze mam w swojej lodówce gotowe ciasto francuskie w rulonie.
W moim przepisie użyłam cukier biały, zamiast niego możesz użyć cukier brązowy, nie robi to jednak wielkiej różnicy.
Nasz organizm tak samo metabolizuje cukier biały, jak i brązowy, różnią się praktycznie tylko źródłem pochodzenia. Zamiast cukru możesz użyć substytutu cukru, czyli zamiennika takiego jak ksylitol, czyli cukier brzozowy, który charakteryzuje się wyższą słodkością niż zwykły cukier. Dlatego możemy używać go zdecydowanie w mniejszych ilościach.
Dodatkowo możesz przygotować lukier.
Koniecznie postaw na domową wersję, która jest niezwykle szybka i prosta w przygotowaniu.
Wystarczy, że cukier puder wymieszasz z odrobiną wody lub sokiem z cytryny.
Na końcu, gdy słodka przekąska będzie już gotowa. Polej ją domowym lukrem.
Dokładnie jak zrobić cynamonki z ciasta francuskiego krok po kroku opisuję nieco niżej, koniecznie poznaj mój prosty przepis i przygotuj swoją wersję rollsów.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w cynamonkach z ciasta francuskiego
Lista alergenów dla cynamonek z ciasta francuskiego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze cynamonek z ciasta francuskiego
Cynamonki możesz przygotować z samodzielnie zrobionego ciasta francuskiego.
Energia i białka
(0g)
Węglowodany
(0g)
Tłuszcze
(0g)
Witaminy
(0g)
Składniki mineralne
(0g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.